סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הוקם צוות עבודה במשרד התחבורה שנועד לבחון את נושא המשרדים למתן שירותי בטיחות.
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 18 >> הוקם צוות עבודה במשרד התחבורה שנועד לבחון את נושא המשרדים למתן שירותי בטיחות.
24-6-16

את יום ההשתלמות פתח כדרכו בקודש, שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות.

ברכות
את דבריו פתח סודאי בברכות לחבריי בהנהלה והמועצה, לכל קציני הבטיחות האורחים הרבים שכיבדו בנוכחותם את הכנס והספונסרים שבלעדיהם לא היו הכנסים יכולים להתקיים.. לרגל חג הרמאדן, הוסיף סודאי ברכה מיוחדת של צום קל ורמאדן כרים לכל החברים המוסלמים שהגיעו לכנס.  
 
בירכת הצלחה לקרן טרנר המנכ"לית החדשה
לבהזדמנות זו ביקש סודאי לברך על השינוי המרענן במשרד התחבורה במינויה של קרן טרנר לתפקיד מנכלי"ת משרד התחבורה, במקומו של עוזי יצחקי. הגב' טרנר, בעלת ניסיון, כישורים והישגים רבים בתחום התשתיות והבטיחות בדרכים. וסודאי וכל ציבור קציני הבטיחות מאחל לה הצלחה רבה בתפקידה אל מול האתגרים הרבים שמצפים לה.  
                                                        
לאחר סבב הברכות עבר סודאי לדווח אודות ארועים והתפתחויות חשובות הקשורות לציבור קציני הבטיחות.
 

כנסים, תערוכות וסיורים מקצועיים
ראשית מעדכן סודאי אודות  כנס מקצועי שנועד לקציני הבטיחות בסקטור הפרטי וזכה להצלחה מרובה. הכנס התקיים לפני כחודש ימים בחברת אופל. 


בנוסף, סודאי מבקש לברך על היוזמה לקיום סידרת ימי השתלמות  לקציני בטיחות בענף ההובלה בחסות משרד התחבורה שהתקיימו בבית דגן.
 הכנס האחרון בסדרה יתקיים ב-28/6. 

סודאי מבקש לברך על עבודת ועדת הרווחהשטיפלה  בסיור המקצועי המוצלח לדרום קוריאה כולל  ביקור במפעלי יצור הרכב יונדאי ובמפעל לייצור טרקטורים .
סיור מקצועי, פורה, מפרה ומרחיב אופקים .
בזמן הקרוב, מודיע סודאי ועדת הרווחה טטפל בארגון עוד משלחות לסיורים מסוג זה ויתקיימו עוד מגוון פעילויות מעניינות אחרות.
           
תזכורת לכל חברי האיגוד ששלמו דמי חבר לשנת 2016 :
 ביום ג' - 5/7/2016 נתכנס בתערוכת  טכנומוטור במרכז הירידים בת"א,
בביתן  - 10, החל מהשעה 13:00, לכנס מקצועי הכולל  תוכנית עשירה עם מיטב המרצים . האירוע יכלול גם כיבוד.
סודאי מזכיר לכולם שיצאה הודעה על תנאי הרישום וההודעה נמצאת באתר האיגוד .
 
נוסח התקנות לתיקון חלק י'
סודאי מזכיר את הבטחת שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ, כי יגיש בזמן הקרוב  את נוסח התקנות לתיקון חלק י' לוועדת הכלכלה של הכנסת. 
הנהלת האיגוד קיבלה הבטחה בכתב שעד ליום  10/6/16 תקבל את הנוסח המוצע לעיון,  על מנת שהנהלת האיגוד תוכל להגיש את עמדת בנדון אך
עד כה החומר לא התקבל במשרדי האיגוד.  הועברה תזכורת לנוגעים בדבר ובהנהלת האיגוד ממתינים לקבל את הנוסח המוצע  על מנת שהנהלת האיגוד תוכל להיערך מבעוד מועד, לקראת חידוש הדיונים בוועדת  הכלכלה של הכנסת בנושא זה. 
 
המשרדים למתן שרותי בטיחות
סודאי ממשיך ומעדכן כי לאחרונה הוקם צוות עבודה במשרד התחבורה שנועד לבחון את נושא המשרדים למתן שירותי בטיחות. בראש הועדה עומד מנהל התחום – אברהם ישיעהואייל הדר בחר לייצג את האיגוד בדיונים חשובים אלו
וסודאי מבקש להודות לו בשם ההנהלה על המשימה החשובה שלקח על עצמו,  
הנהלת האיגוד העבירה את עמדתה המסודרת בעניין זה למנהל אגף בכיר רישוי אפי רוזן.  שהתבקש לספק מספר הסברים שטרם התקבלו במשרדי האיגוד וסודאי מקווה שגם זה יקרה ממש בקרוב.
  
ועוד בעניין נזה, סודאי מזכיר כי הערעור שהוגש לאחרונה לבית המשפט העליון, שהיה אמור להתקיים בתאריך 19/9/2016 נדחה ל- 9/10/16 בשעה 11:30. ככל שיהיו שינויים נוספים, הנהלת האיגוד תעדכן באמצעות המייל. בכל מקרה מי שמתכוון להגיע, שיברר במשרדי האיגוד מספר ימים לפני המועד, האם הדיון אכן מתקיים במועד שנקבע לו.
עוד מוסיף סודאי בעניין זה לכל אותם קציני בטיחות, שסבורים שלא נראה שינוי בשטח ולכל אלה שעדיין ממשיכים לשבת על הגדר ולא לוקחים חלק בחברותם באיגוד ואומר כי הנהלת האיגוד מקדישה מירב מאמציה ומשאביה לקידום עניין חשוב זה, אלא שזה תהליך ממושך שמעורבים בו כוחות רבים ולכן דרושה סבלנות רבה עד שאכן תוצאות תיראנה בשטח. 
 
שינוי מגמה בענישה על עבירות בטיחות
נושא מקצועי חשוב סודאי מבקש להעלות והוא גזר הדין התקדמי בנושא אחריות בעל המפעל / המעסיק.
בעת האחרונה הפרקליטות מאמצת הגשת כתבי אישום גם לבעלי חברות ומנהלים. לא רק קצין הבטיחות אחראי על בטיחות כלי הרכב. גם לבעלי החברה ומנהליה ישנה אחריות שילוחית בנושא הבטיחות וכשמתרחשת חלילה תאונה, גם הם יענשו אם יוכח כי לא נהגו בהתאם לחוק ולתקנות.

לאחרונה, סמנכ"ל בחברת הובלות, הורשע בעבירה של גרימת מוות ברשלנות עקב הפרת חובות הקשורות להובלת מטען חורג,
על הסמנכ"ל הוטל עונש של 6 ח' מאסר לריצוי, שהומרו לעבודות שירות בתחנת משטרה.  אמנם העונש אינו מאד חמור, אך עצם העמדתו לדין והרשעתו זה מה שחשוב כאן ומצביע על המגמה בחלוקת האשמה. 

חובת התקנת מערכות בטיחות לכל רכב מעל 3.5 טון 
תקנה 364 הקבועה בחוק קובעת כי כל רכב מ- 3,5 טון משנת 2012  חייב בהתקנת -מערכות לסטייה מנתיב ושמירת רווח. .החל מנובמבר הקרוב, כל רכב כזה שיגיע למבחן רישוי ולא יהיו מותקנות בו מערכות בטיחות אלו, לא יעבור את מבחן הרישוי. 
מדיווחים שהגיעו אל סודאי עולה כי חלק מהמעסיקים  מעכבים ומנסים לטרפד את התקנת המערכות ממניעים פסולים ולא מובנים. חלקם אף התפרסמו בתקשורת. סודאי מבקש להדגיש כי מי שלא יתקין מערכות אלו ברכב, כנראה לא מודע לכך שלא יוכל לעבור מבחן רישוי. סודאי ממליץ לא לדחות התקנות אלו לרגע האחרון בכדי למנוע היווצרות של "פקק" העלול להשבית רכבי עבודה אלו שלא לצורך.

לחץ כאן לעיון בתימוכין בנושא התקנת מערכות הבטיחות  
 
לחץ כאן לעיון במסמך משותף של חב' מובילאי ואיגוד קציני הבטיחות,  המתאר חשיבותה של התקנת מערכות בטיחות אלו ברכב

האיגוד היחיד הדואג למעמדם ועתידם של קציני הבטיחות 
סודאי קורא לכל קציני הבטיחות באשר הם, להצטרף לשורות האיגוד ולהנות מהפירות מהם נהנים אלו החברים באיגוד. סודאי חוזר ומדגיש כי קיים רק איגוד אחד שדואג לעתידם ולמעמדם של קציני הבטיחות ללא לאות וזה איגוד קציני הבטיחות. מדובר באיגוד היחידי שמשקיע את כל המשאבים הכספיים והמקצועיים שברשותו במאבק הארוך והמתמשך הנוגע להסדרת מקצוע קצין הבטיחות בחוק, זכויות קציני הבטיחות אופן ההעסקה ועוד עניינים עקרוניים אחרים הנוגעים לליבת המקצוע ולעתידם המקצועי של קציני הבטיחות. נציגי האיגוד מגיעים כמעט לכל דיון מקצועי אם במשרד התחבורה ואם בוועדות הכלכלה של הכנסת, ולא רק מעמדו של קצין הבטיחות עומד על הפרק אלא גם מצב הבטיחות בדרכים הזוכה להתייחסות ומונע מהצורך לסייע ולתרום מהידע והניסיון החשוב שנצבר בכל תחומי הבטיחות והתחבורה בקרב חברי הנהלת האיגוד. 

הצטרפות לשורות האיגוד
סודאי חוזר ומזכיר פעם נוספת – לכל מי שטרם הסדיר את תשלום דמי החבר, להסדיר זאת בהקדם שכן, כספים אלו נדרשים עבור המאבק על זכויותיהם של קציני הבטיחות.  סודאי מבקש לצרף חברים נוספים בכדי להוסיף כוח ועוצמה לאיגוד.  
 
הגברת פעילות החברים באתר האינטרנט ודף הפייסבוק של האיגוד
לסיום, סודאי קורא לכל החברים להגביר את הפעילות באתר האיגוד ולהצטרף אל דף הפייסבוק של האיגוד. "הנכם מתבקשים להגיב לכתבות שבאתר האיגוד אני רואה בכך חשיבות רבה" מסיים סודאי דבריו.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים