סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |  



             
_________
 









  

        
 
מנכ"ל הרשות הלאומית מינה ועדה לביצוע חקירת עומק בעקבות תאונת המשאית בנשר
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 8) >> מנכ"ל הרשות הלאומית מינה ועדה לביצוע חקירת עומק בעקבות תאונת המשאית בנשר
12-4-13
מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רון מוסקוביץ, הודיע הערב על הקמת ועדת לביצוע חקירת עומק לבחינת הגורמים הישירים והעקיפים של תאונת המשאית הקטלנית שהתרחשה אתמול (רביעי, 10.4.2013) בצומת הרחובות בר יהודה ודרך משה בנשר, בה מצאו את מותם שישה בני אדם ו-14 נוספים נפצעו.

ה

התאונה בנשר

​בראש הוועדה יעמוד המדען הראשי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ד"ר שי סופר, וחברים בה ד"ר דן לינק, נצ"מ (בדימוס) משה בן זיקרי, היועץ המשפטי של הרשות הלאומית, עו"ד עמי רוטמן, מנהל אגף תאום גורמי חוץ ברשות הלאומית, מאיר אלרם ומנהל מרחב צפון ברשות הלאומית, קובי גזית. חברי הוועדה הונחו להיעזר במידת הצורך במומחי הטכניון על מנת לבחון את מערכות המשאית.

במסגרת עבודתה תבחן הוועדה את הגורמים הישירים והעקיפים להתרחשותה של התאונה, תוך מתן התייחסות מיוחדת לנושאים הבאים:

  • בטיחות משאיות, בדגש על מערכות הבלמים ומשקל עודף.
  • מאפייני התנהגות הנהג במקרה של אובדן בלמים או תקלות אחרות.
  • מערכת התמיכה והבטיחות שאמורה לבדוק ולהדריך את הנהג ולוודא את תקינות המשאית לרבות הכשרת הנהג, תחזוקת המשאית, הטסט השנתי וכו'.

מסקנות הועדה וההמלצות למניעתן של תאונות בעלות מאפיינים דומים בעתיד יוגשו למנכ"ל הרשות הלאומית בתוך 90 יום. הודעה בדבר הקמת הוועדה נמסרה לשר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ליו"ר מועצת הרשות הלאומית, למנכ"ל משרד התחבורה, לראש אגף התנועה במשטרת ישראל ולגורמים נוספים.
 



 

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 



  חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים