סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  


             
_________
 


        
 
מהיום (20/6/17) יתאפשר לראשונה לקציני בטיחות לקבל מידע על עברם התעבורתי של הנהגים, המועסקים בחברה.
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 19 >> מהיום (20/6/17) יתאפשר לראשונה לקציני בטיחות לקבל מידע על עברם התעבורתי של הנהגים, המועסקים בחברה.
20-6-17

מהיום: קציני בטיחות יוכלו לקבל מידע על עברם התעבורתי של הנהגים  

מהיום (20/6/17) יתאפשר לראשונה לקציני הבטיחות בתעבורה לקבל מידע על עברם התעבורתי של הנהגים, המועסקים בחברה. זאת, בעקבות תקנה חדשה שנחתמה על ידי שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

על פי התקנה החדשה יוכלו קציני הבטיחות המועסקים  לקבל פרטים על הגיליון התעבורתי של הנהגים טרם קבלתם לחברה. בנוסף לכך, יתאפשר לבעלי החברה לקבל עדכון על המידע התעבורתי של נהגיהם אחת לשישה חודשים.

התקנות קובעות כי קצין הבטיחות בכל מקרה יתבקש להמליץ למנכ"ל החברה באשר להעסקת כל נהג חדש בחברה וכן על המשך העסקתם של נהגים העובדים בחברה, בהתאם לממצאי הבדיקה.

מתן אפשרות לקציני הבטיחות לבדוק את עברם התעבורתי של הנהגים תמנע מנהגים בעלי עבר תעבורתי בעייתי, לעזוב חברה אחת ולעבור לחברה אחרת, מבלי שהמעסיק יודע כי קיבל לעבודה נהג בעל עבירות תעבורתיות.

בתוך כך, יצוין כי שיעור המעורבות של כלי רכב כבדים עד 12 טון בתאונות דרכים קטלניות גבוה פי שישה ביחס לכלי הרכב הפרטיים. הגברת הפיקוח על נהגים בכלל ונהגים של כלי רכב כבד ואוטובוסים בפרט, תאפשר לצמצם באופן משמעותי את תאונות הדרכים בקרב כלי הרכב.

הערה:
יו"ר איגוד קציני הבטיחות, שמעון סודאי מבקש להבהיר כי עפ"י הנוהל החדש יחוייב קצין הבטיחות לבדוק את פרטי רישיון הנהיגה והמידע התעבורתי הן של הנהג המקצועי והן של המשתמשים ברכב החברה – קרי – לכולם, ללא יוצא מן הכלל.
כוונת המחוקק היא לכל הסקטורים הפועלים, כולל רכב פרטי.   
  
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

 

 
 


  

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים