סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
85% מהפטנטים הנרשמים בענף הרכב מיועדים לרכבים המונעים באנרגיה חלופית ובעיקר רכבים היברידיים
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 15) >> 85% מהפטנטים הנרשמים בענף הרכב מיועדים לרכבים המונעים באנרגיה חלופית ובעיקר רכבים היברידיים
24-8-15

85 מהפטנטים הנרשמים בענף הרכב מיועדים לרכבים המונעים באנרגיה חלופית ובעיקר רכבים היברידיים
 
TOYOTA מובילה את הטרנד העולמי ואחראית על למעלה מרבע מהפטנטים בענף הרכב
 
מחקר חדש של המרכז הגרמני למנהל רכב ) Center of Automotive Management CAM ) באוניברסיטה למדע יישומי FHDW , מסמן מגמה נוכחית הנוגעת לפטנטים שנרשמו על ידי יצרניות הרכבים: בעוד שפיתוח מנועים קונבנציונאליים קפא על שמריו לאורך השנים, המחקר שתופס את הזירה המרכזית בתחום הפטנטים בענף הרכב, הוא זה הנוגע להנעה חלופית, היברידית או חשמלית, הנעה אשר הופכת להיות יותר ויותר פופולארית ומסתמנת כזרם המרכזי החדש.
 
"פטנטים יכולים להוות אינדיקטורים מוקדמים לזיהוי טכנולוגיות ומגמות חדשניות ויכולים לספק רמזים הנוגעים לאסטרטגיות הטכנולוגיות של יצרניות הרכב", ציין העומד בראש המחקר, ד"ר Stefan Bratzel . המחקר חושף כמה תובנות הנוגעות להעדפות המתפתחות בתעשיית הרכב. "הטרנדים בתחום הפטנטים
מעידים כי בשנים האחרונות, יצרניות רכב רבות שינו באופן קיצוני את המיקוד הטכנולוגי שלהן בהיבט של מערכות הנעה, והן מחפשות פתרונות טכניים מעבר למנוע הבעירה הפנימי, בעיקר הנעה היברידית וניידות חשמלית".
המחקר מקבל תימוכין מספרי, כאשר נמצא כי למעלה מ- 85%  מכלל הפטנטים בענף נוגעים להיבט זה של מערכות הנעה חלופיות, כאשר הנעה היברידית אוחזת בנתח הגבוה ביותר מכלל הפטנטים.
 
18 יצרניות הרכב הגדולות ביותר בעולם אשר נסקרו במסגרת המחקר רשמו למעלה מ- 57,000 פטנטים בשנת 2014 , עליה של 7% לעומת שנת 2013 . למעלה מרבע מהפטנטים (26% ) נרשמו ע"י TOYOTA , ובכך היא מהווה יצרנית הרכב המובילה בעולם בתחום הפטנטים ומחקר ופיתוח חדשני.
 
מתחילת שנת 2015 , חל גידול של כ- 11% במספר הפטנטים שנרשמו על-ידי TOYOTA.  החברה החליטה השנה לפתוח ולאפשר לכל התעשייה שימוש ללא תמלוגים ב- 5,680 פטנטים שלה לרבות אלו הנוגעים לטכנולוגיית תאי דלק והנעת מימן שפותחו בטכנולוגיה חדשנית ומובילה בתעשייה.
 
TOYOTA מקווה כי פעילויות מחקר ופיתוח שהיא מנהלת  באמצעות המשאבים הרבים שהיא משקיעה, יסייעו לטפח מודעות כי חברות צריכות לשתף פעולה במקום להתחרות בכל הנוגע להחדרה והצלחת מוצרים וטכנולוגיות חברתיות משמעותיות. טכנולוגיות אלו יתמכו ביצירת מומנטום חיובי לרכבים מונעי מימן , בדיוק כפי שקרה לרכבים היברידיים, ובכך כמובן יקדמו את המעבר לשימוש באנרגיה חסכונית יותר וידידותית יותר לסביבה. 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים