סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
עבירת השפלת מבט, מאת: עו"ד אביטל טבצ'ניק
דף הבית >> סירטונים ומצגות >> עבירת השפלת מבט, מאת: עו"ד אביטל טבצ'ניק
26-12-18

עבירות של הסחת דעת מהוות חלק נכבד מאד מהסיבות לתאונות דרכים ובהן תאונות קטלניות. השימוש בטלפון הסלולרי תוך כדי נהיגה הוא הסיבה העיקרית להיסח דעת, גם כשמדובר "רק" בהשפלת מבט לעברו תוך כדי הנהיגה.

משמעות השפלת המבט היא התנתקות מהנעשה על הכביש. רק לצורך ההמחשה - השפלת מבט לעבר הטלפון במהירות נסיעה של 90 קמ"ש, משמעותה כאילו נהגנו 200 מטרים בעיניים עצומות. לא לחינם רבים מהמומחים טוענים כי הטלפון הנייד הוא הרוצח מספר אחד בכבישים.

משטרת ישראל באמצעות מצלמות משוכללות ואמצעים טכנולוגים מתקדמים נוספים, מנסה לאכוף את החוק בנושא זה ומטילה עונשים כבדים על המפירים את החוק, על מנת להרתיע משימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה. עם זאת, כמובן שהיכולת להיות בכל מקום ובכל זמן היא בלתי אפשרית ובסופו של דבר נדרשת מכל אחד ואחד מאיתנו משמעת עצמית ואחריות אישית לעקור את הנגע שפשע בנו - שימוש בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה. 

עו"ד אביטל טבצ'ניק, מומחית לדיני תעבורה, סיכמה עבורינו את ההבטים השונים והמשמעויות בעבירת "השפלת מבט".

לעיון במצגת "עבירת השפלת מבט" של עו"ד אביטל טבצ'ניק, מומחית לדיני תעבורה - לחץ כאן
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים