סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
ועדת הכלכלה אישרה את השימוש בטכוגרף הדיגיטלי
דף הבית >> עמודי כתבות >> ועדת הכלכלה אישרה את השימוש בטכוגרף הדיגיטלי
4-1-21
 
ועדת הכלכלה אישרה את השימוש בטכוגרף הדיגיטלי
 
מדובר באחת הרפורמות החשובות ומשמעותיות ביותר בענף הרכב, שיאפשרו לצמצם את מעורבותם של כלי רכב כבדים בתאונות הדרכים ויגבירו את בטיחותם של כלל משתמשי הדרך
 
צעד חשוב להגברת בטיחותם של משאיות ואוטובוסים. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (יום שני) תקנות חדשות המסדירות את מערך הפיקוח והאכיפה על כלי רכב כבדים, ובהם השימוש בטכוגרף דיגיטלי. התקנות החדשות הוגשו על ידי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, במטרה להגביר את הבטיחות בדרכים של כלי הרכב הכבדים והאוטובוסים.
 
התקנות החדשות  נועדו ליצור מערך אחיד של פיקוח, בקרה ואכיפה על נהגים מקצועיים, באמצעות הטמעת השימוש בטכוגרף דיגיטלי והסדרת הפיקוח והבקרה על כלי רכב כבדים. מערך הפיקוח נועד לוודא כי הנהגים ומעסיקם מקפידים על דרישות החוק, בכל הנוגע לשעות העבודה והמנוחה.
 
התקנות החדשות המתבססות על התקינה האירופאית יאפשרו לייעל את תהליך הפיקוח על נהגים מקצועיים, מכוני רישוי, חברות המחזיקות בצי הרכב, מכללות להכשרה של נהגים מקצועיים, גופי הפיקוח והמעבדות לתיקון וכיול מכשירי טכוגרף.
 
הרפורמה מתבססת על מערכת חדשנית של משרד התחבורה, המייצרת צופן ומנפיקה כרטיסים חכמים להפעלת הטכוגרף הדיגיטלי, שיחליף את הטכוגרף האנלוגי הקיים. בנוסף, המערכת כוללת תוכנה להתאמת חישוב שעות הנסיעה והמנוחה, בהתאם לחוק הישראלי ונותנת מענה לדיווח מקוון עבור מעבדות לתיקון וכיול מכשירי טכוגרף דיגיטלי.
 
מדובר באחת הרפורמות החשובות והמשמעותיות ביותר בענף הרכב, שיאפשרו לצמצם את מעורבותם של כלי רכב כבדים בתאונות הדרכים ויגבירו את בטיחותם של כלל משתמשי הדרך. "התקנות החדשות והשימוש בטכוגרף הדיגיטלי ישפרו וייעלו את תהליכי האכיפה ואת ניהול המידע ויגבירו את השקיפות.
 
הטכוגרף הדיגיטלי יעניק לכל נהג הזדמנות ליהנות משקיפות מלאה של נתוני הנסיעה שביצע ויספק כלי ראוי לבקרה ופיקוח על זמן הנהיגה המותר לו על פי החוק והיקף שעות הנהיגה שבוצעו בפועל. הטכוגרף הדיגיטלי יאפשר אכיפה טובה יותר על שעות עבודה ומנוחה, דבר המהווה חלק ממאמץ של משרד התחבורה  לחזק את מעמד הנהגים ולשמור את זכויותיהם.
 
יצוין כי משרד התחבורה מקדם את השימוש בטכוגרף דיגיטלי מזה מספר שנים וביתר שאת בשנה האחרונה, במטרה לייעל את האכיפה והבקרה על שעות נהיגה ומנוחה ברכב כבד. הדבר מחייב הצטרפות של ישראל לאמנה האירופית ותיקוני חקיקה, שאושרו על ידי ועדת הכלכלה. 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים