סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |  



             
_________
 









  

        
 
השר כץ חתם על תקנה חדשה המאפשרת להעלות את מהירות הנסיעה בכביש 6 ל-120 קמ"ש
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 13) >> השר כץ חתם על תקנה חדשה המאפשרת להעלות את מהירות הנסיעה בכביש 6 ל-120 קמ"ש
23-3-14
לידיעת הנהגים: שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, חתם היום (23/3/14) על תקנה חדשה, המאפשרת להעלות את מהירות הנסיעה המרבית המותרת, בכבישים מהירים, ל-120 קמ"ש, במקום 110 קמ"ש כיום.
 
החלטת השר להעלות את המהירות בכבישים מהירים, מתבססת על חוות דעת מקצועית של חברת כביש חוצה ישראל, ואימוץ ההנחיות לקביעת מהירויות הנסיעה בישראל, שגובשו על ידי צוות מקצועי של מהנדסי תחבורה ובטיחות, משנת 2010.
 
התקנה החדשה, שנחתמה על ידי השר כץ ואושרה על ידי משרד המשפטים, קובעת כי משרד התחבורה יוכל להעלות את המהירות המרבית המותרת, בכבישים מהירים    ל-120 קמ"ש, לאחר התייעצות עם ראש אגף התנועה של משטרת ישראל.
 
בכוונת שר התחבורה, להעלות בשלב הראשון את מהירות הנסיעה בכביש 6 ל-120 קמ"ש, במקום 110 קמ"ש כיום. כביש 6, תוכנן עם הקמתו על ידי חברה אמריקאית, לנסיעה במהירות תכן של 130 קמ"ש ומכאן, שאין כל מניעה להעלות את מהירות הנסיעה בכביש זה ובכבישים דומים ל-120 קמ"ש, לאחר ביצוע ההתאמות הנדרשות.
 
העלאת המהירות בכביש 6 תתאפשר לאחר שחברת חוצה ישראל, הממונה על כביש 6, תשלים בחודשים הקרובים מספר שיפורים בטיחותיים בכביש, הכוללים בין השאר החלפת מעקות בטיחות, במספר קטעי דרך בכביש, וכן התקנת פס מרעיד ומחזירי אור ("עיני חתול") בקטעים שונים של הכביש.
 
לפני כשלוש שנים, החליט השר כץ לאמץ הנחיות חדשות לקביעת מהירות הנסיעה המרבית המותרת ברשת הדרכים בישראל. במסגרת הנחיות אלה, העלה שר התחבורה את המהירות המותרת בכבישים מהירים מ-100 ל-110 קמ"ש, ובכבישים בין עירוניים מ-90 ל-100 קמ"ש. בחלק אחר של הכבישים, אף ירדה מהירות הנסיעה ב-10-20 קמ"ש.
 
השר כץ הנחה את המפקח על התעבורה במשרדו, לבצע מעקב ובקרה אחר ההחלטה להעלות את מהירות הנסיעה בכבישים המהירים. משרד התחבורה תיאם עם משטרת ישראל כי אכיפת המהירות בכבישים תהיה החל מחריגה של 10% מהמהירות המרבית המותרת, כפי שהיה עד כה.
 
יצוין כי בכבישים בהם עלתה מהירות הנסיעה מ-100 ל-110 קמ"ש לא נרשמה כל השפעה שלילית ולא חלה כל הרעה בפתיחותם של הנהגים בכבישים. יתרה מכך, בחלק מהכבישים בהם עלתה המהירות ל-100 ול-110 קמ"ש, אף נרשמה ירידה במספר תאונות הדרכים. 






 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 



  חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים