סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
קציני הבטיחות, אתם המפקדים והחיילים שלנו בשטח ואנחנו נחזק ונגבה אתכם בעבודתכם
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 17 >> קציני הבטיחות, אתם המפקדים והחיילים שלנו בשטח ואנחנו נחזק ונגבה אתכם בעבודתכם
24-3-16

שורה מכובדת של מרצים במגוון נושאים, נשאו דיבריהם בפני באי הכנס. באולם מלא מפה לפה האזינו קציני הבטיחות לדברי המרצים שלא פעם, זכו לתגובות אוהדות וגם פחות אוהדות מקהל המאזינים, הכל לפי העניין.

הנאום המרכזי ביום העיון היה של השר ישראל כץ שסקר את פעילות המשרד בשנים האחרונות. השר ציין את רפורמת מערך מבחני הנהיגה המעשית שנמצאת בעיצומה. מטרת הרפורמה לייעל ולקצר במידה ניכרת את המועדים להגשת תלמידי נהיגה למבחנים מעשיים. כל שנה מתווספים כ-20,000 נהגים חדשים ונכון להיום, כ-100 בוחני נהיגה (טסטרים) אחראים על מבחני הנהיגה המעשיים של הנהגים החדשים. מצב זה יוצר "פקק" הגורם לעיכוב רב בקביעת תורים לטסטים. קביעת תורים לטסטים חוזרים לוקחים גם הם זמן ארוך מדי  על מנת לפתור בעיות אלו, החליטו במשרד התחבורה להפריט את המבחנים המעשיים. צעד זה נתקל בהתנגדות של הטסטרים, אך השר כץ אומר כי עיצומים ושביתות לא יועילו. "לא נרתעתי מרפורמות יותר קשות" מדגיש השר כץ. עוד ציין השר כץ את ההשקעות העצומות בתשתיות. בנוסף לכך שהתשתיות החדשות והמתקדמות מקילות על הנהיגה בכבישים, הן מביאות גם לשיפור בבטיחות. שכן, הרבה "כבישים אדומים" שודרגו והפכו להיות כבישים שרמת הבטיחות בהם גבוהה. לאחר שנים רבות של דחיות, סוף סוף יוצאת לדרך הרכבת הקלה במטרופולין דן. הרכבת הקלה תייעל ותקצר את משך התניידות האנשים בדרכים, אמר השר כץ. בהתייחסותו לקציני הבטיחות אמר השר כץ  "קציני הבטיחות הינם הזרוע הביצועית של משרד התחבורה אנחנו במשרד התחבורה סומכים עליכם שתעשו את המוטל עליכם בצורה הטובה ביותר". בהתייחסו ל"מאגר עברייני הנהיגה",  אמר השר כץ כי הוא תומך בכך שמאגר זה יהיה גלוי לעיני קציני הבטיחות וצריך למצוא דרך לעשות זאת. לסיום אמר השר כץ: "קציני הבטיחות, אתם המפקדים והחיילים שלנו בשטח ואנחנו נחזק ונגבה אתכם בעבודתכם".
עו"ד ניסים עזרן, היועץ המשפטי של האיגוד, עידכן את באי הכנס בצעדים המשפטיים הננקטים בכדי להגן על פרנסתם וזכויותיהם של קציני הבטיחות. עו"ד עזרן ציין כי המאבק מתנהל בזירות שונות - בבית המשפט, מול מבקר המדינה, מול משרד התחבורה ובכנסת. הסוגיות הבוערות העומדות על הפרק הינן עניין העסקה הישירה, שימועים לא חוקים לקציני הבטיחות ללא הודעה מוקדמת, תפקוד לקוי של אגפים במשרד התחבורה והפכפכות בעמדת משרד התחבורה ביחס להעסקה ישירה והעסקת עובדי קבלן. כמו כן ציין עו"ד עזרן כי האיגוד מספק מענה משפטי יום יומי לקציני הבטיחות הנתקלים בבעיות משפטיות או זקוקים לסיוע משפטי בהתנהלותם מול גורמים שונים. קציני הבטיחות נאלצים מדי פעם לחתום על הסכמים מקפחים, אך באיגוד קיים הסכם מנוסח המגן על גכויותיו של קצין הבטיחות וניתן לקבלו במשרדי האיגוד. עו"ד עזרן עידכן כי ארגונים נוספים מבקשים להצטרף למאבקו הצודק של האיגוד.  עו"ד עזרן בהרצאתו הסביר בפרוט רב ובשפה בהירה את מגוון הסוגיות בהן הוא עוסק בזירות השונות. 
אפי רוזן, מנהל אגף הרישוי החדש שנכנס לתפקידו לפני כשלשה חדשים בלבד, אמר כי הוא מכיר את החוליים של האגף, לדעתו עושים פחות מדי הדרכות ואלו שנעשות אינן מכוונות לקהלים יחודיים. רוזן מציין כי איננו איש של הבטחות ומתכוון לכך שביצועים בשטח הן יהיו ההוכחות לשיפורים ולא דיבורים בעלמא. רוזן  מבטיח יושר אישי ולא לחשוף מקורות מידע במידה ומישהו רוצה להתלונן על עוולות ומחדלים שנתקל בהם. 
אברהם ישעיהו, מנהל תחום קציני בטיחות במשרד התחבורה, עידכן וחידד נוהלי עבודה הנוגעים לעבודתם השוטפת של קציני הבטיחות. ישעיהו ציין כי נתקל  במחדלים של קציני בטיחות וביקש להבהיר כי: "תעשו את מה שצריך ולא יקרה לכם דבר". לאמר, אם תעבדו בהתאם לנוהלים ולחוק, תהיו מוגנים ואיש לא יוכל לכם.
 
לפרוט נוהלי העבודה שאברהם ישעיהו דיבר עליהם - לחץ כאן

 
יניב ויסברג, מנהל מח' שרות ותמיכה טכנית ביוניברסל משאיות בע"מ, יבואנית משאיות איסוזו, דיבר על מגמות בחב' יוניברסל וטכנולוגיות מתקדמות ברכב כבד הגורמות לו להיות בטוח וידידותי יותר הן לנהג והן למשתמשי הדרך האחרים.
יוניברסל מייבאת משאיות ולאחרונה אוטובוסים ומיניבוסים, כולם עומדים בתקנים אירופאים. מ-2015 מייבאת החברה גם משאיות עד 15 טון. המשאית המובילה של החברה היא 7.5 טון ונתח השוק שלה הוא 49% מכלל סיגמנט זה. ב-2015 נפתח סניף חדש בחיפה ולחברה 22 מרכזי שרות בפריסה ארצית. יוניברסל מספקת מגוון פתרונות לצרכן הישראלי בהם: ליסינג תיפעולי (מעל 1,100 משאיות בליסינג), מרכז טרייד-אין, משאיות להשכרה (כ-70 משאיות) ומרכז מכירות של רכב משומש. ב-2017 מתוכנן להפתח מרכז לוגיסטי גדול ב"מעוין שורק" (ליד ראשל"צ) שיכיל את כל הפעילויות של החברה.
 
רועי שטאנג, מנהל מכירות ציי רכב במובילאי, דיבר על הטכנולוגיה עליה מבוססים הפתרונות של מובילאי לנהיגה בטוחה יותר. הפתרונות הבטיחותיים של מובילאי מבוססים למעשה על ראיה מלאכותית. עיקר הטכנולוגיה מבוססת על מצלמות הממוקמות במקומות אסטרטגיים ברכב. כבר בימים אלו כלי הרכב החדשים הם חצי אוטונומים ומגיעים עם מערכות בטיחות מתקדמות ביותר. לדעתו של שטאנג, ה"גורם האנושי" הוא הסיבה ל-93% מכלל תאונות הדרכים. לדברי שטאנג, כבר ב-2020-2025 יחלו לנוע על הכבישים מכוניות אוטונומיות, אך עד אז, גם כלי רכב בהם לא מותקנות עדיין מערכות בטיחות מתקדמות, יכולים להצטייד במערכות המתריעות על סטיה מנתיב ומתריעות על התנגשות מלפנים ומאחור. לדברי שטאנג, מכוניות המצוידות במערכות אלו, נהנות מהטבות בביטוח ומירידת ערך מופחתת. 
חנניה אפנג'ר, מנהל מחוז רשוי ב"ש והדרום כדרכו בקודש הביא לידיעת קציני הבטיחות עידכוני תקנות וביאר אותם למשתתפי הכנס.
העידכונים חשובים ביותר ומומלץ לקרוא אותם  בעיון רב.

לעיון בעידכוני התקנות - לחץ כאן
בתום הכנס, נערכה הגרלה בין כל משתתפי הכנס של טלוויזיה משוכללת אותה תרמה חב' אלדן שרותי דרך. 
הזוכה  בהגרלה הינו קרשפין יאיר, עובד בקבוצת שילר בעמק שורק, חבר ותיק ורב שנים באיגוד.

__________________________________________________

להלן דבריו של משה כהן, מנכ"ל אלדן.שרותי דרך בע"מ


 שלום רב ,
 לשמעון, צביה והנהלת האיגוד וכל הפועלים למען החברים באיגוד
 וכמובן לקציני הבטיחות היקרים
 חברת ״אלדן שרותי דרך״ רואה בתפקידכם ערך עליון לשמירה על חיי 
אדם של כל אזרחי מדינת ישראל.
בכנס ציינת שאתם חיילים, אני רוצה לציין שאתם מפקדים שמפקחים 
ועושים ימים ולילות כדישאזרחים יסעו וינהגו בבטיחות מלאה ויוכלו 
לחזור לבית בשלום תוך כדי מילוי משימות 
עבודה יום יומית סיזיפית
כל הכבוד לכם, המשיכו בדרככם האחראית
אתם ראויים לכל הערכה.  
 
 
              משה כהן - מנכ״ל 
          אלדן שרותי דרך בע״מ
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים