סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019. 5% יותר בהשוואה לשנת 2018  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |  


             
_________
 


        
 
מ- 1 ביולי יונהג בישראל רישיון נהיגה מדורג
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 9) >> מ- 1 ביולי יונהג בישראל רישיון נהיגה מדורג
29-4-13
רישיון הנהיגה המדורג יוצא לדרך. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (יום שני), את התוכנית להנהגת רישיון נהיגה מדורג שיזם שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ. התוכנית נועדה לצמצם את מעורבותם של צעירים בתאונות הדרכים. 
 
על פי התוכנית שתיכנס לתוקף ב- 1 יולי,  ניתן יהיה להתחיל בלימודי הנהיגה בגיל 16 וחצי. בגיל 16 ותשעה חודשים ניתן יהיה לגשת לראשונה למבחן המעשי (טסט), במקום בגיל 17 כיום. אולם, הנהיגה תותנה בחובה ליווי של נהג מנוסה (מלווה), במשך שישה חודשים.
 
על פי החוק החדש תלמיד שיעבור בהצלחה את המבחן המעשי (טסט), יקבל היתר נהיגה, לתקופה של שישה חודשים. ההיתר מתנה חובת ליווי של מלווה מנוסה למשך כל תקופת ההיתר.
 
בתום תקופת הליווי ולאחר קבלת הצהרה אישית חתומה על ידי הנהג והמלווה על ביצוע 50 שעות הלווי הנדרשות, ינפיק משרד התחבורה לנהג החדש רישיון נהיגה קבוע מפלסטיק, עד תום תקופת נהג חדש.
 
משך הליווי יעמוד על 50 שעות לפחות, מהם 20 שעות נהיגה בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה בדרך שאינה עירונית ו- 15 שעות נהיגה בלילה. הליווי בשעות הלילה יתבצע בין השעות 21:00 עד 06:00 למחרת. תקופת הליווי תתחלק לשניים, בשלושת החודשים הראשונים יתבצע הליווי ביום ובלילה, ובשלושת החודשים האחרונים רק בלילה.
 
לתקופת הליווי יש השפעה חיובית ביותר על התנהגותו של הנהג. הארכת תקופת הליווי לשישה חודשים עשויה לצמצם את מעורבותם של צעירים בתאונות הדרכים. "מהנתונים עולה כי צעירים שנהגו ללא מלווה היו מעורבים בתאונות דרכים באחוזים גבוהים בהרבה מצעירים שעברו תקופת ליווי." הוסיף כץ.
 
ממשרד התחבורה נמסר כי תוכנית הרישיון המדורג תחול על כל תלמיד נהיגה שיעבור בהצלחה את המבחן המעשי (טסט) החל מ- 1 ביולי.
 
משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יחלו בחודש הבא במסע הסברה נרחב על הרישיון המדורג וחובת הליווי, הכולל פרסום בכל אמצעי המדיה השונים ובכללם פרסום בטלוויזיה, רדיו, שלטי חוצות ואינטרנט. 
 

   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים