סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
השר כץ אישר יבוא ניסיוני לישראל של 1000 מכוניות מיני חשמליות "קוואדרוסייקל"
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 13) >> השר כץ אישר יבוא ניסיוני לישראל של 1000 מכוניות מיני חשמליות "קוואדרוסייקל"
26-3-14
מכונית המיני החשמלית הקוואדרוסייקל עושה עלייה לישראל
השר כץ אישר יבוא ניסיוני של 1000 מכוניות מסוג זה לישראל
 
משרד התחבורה פרסם היום קול קורא המזמין  יבואני רכב לקחת חלק בניסוי שימשך כשנה בטרם תתקבל החלטה על יבוא סידרתי של כלי הרכב
 
במסגרת הפיילוט שיחל במהלך חודש אוגוסט יתאפשר לציבור הרחב לרכוש את מכונית הקוואדרוסייקל בכל אחת מסוכנויות הרכב שיקבלו אישור מיוחד לייבא את הרכב לישראל.
 
   
מכונית  מיני  חשמלית קוודרוסייקל

השר כץ אישר את יבוא מכונית  המיני, בעקבות המלצות צוות מקצועי , בינמשרדי שבחן את השימוש ברכבי הקוואדרוסייקל בישראל. תוכנית הפיילוט אושרה על ידי ועדת הניסויים, הבינמשרדית, המשותפת למשרד התחבורה והטכניון.
 
הפיילוט מבוצע במסגרת מדיניות משרד התחבורה לעודד את השימוש ברכב חשמלי ולצמצם את זיהום האוויר של כלי הרכב. "מדובר בכלי רכב קטן ממדים העשוי להוות פתרון תחבורתי יעיל לצמצום הגודש, בעיקר במרכזי הערים ולהוות אלטרנטיבה לרכב הפרטי." הוסיף כץ.
 
כלי הרכב החשמליים, המכונים קוואדרוסייקל הם בעלי מבנה זעיר המאפשר להם להשתלב בקלות בתנועה, בדומה לכלי רכב דו- גלגלים.  משקלו של כלי הרכב, ללא הסוללה החשמלית והמטען מגיע ל - 400 קילוגרם.
 
בשלב הראשון תחוייב הנסיעה בכלי הרכב, ברישיון נהיגה לרכב פרטי (דרגה B)  וביטוח. במהלך הפיילוט שימשך כשנה יאסר על כלי הרכב לנסוע בדרך בינעירונית ודרך מהירה והוא יוגבל לנסיעה  בכבישים עירוניים בלבד.
 
במסגרת הפיילוט תשווק המכונית לציבור הרחב. כל לקוח שירכוש את הרכב יתבקש להשתתף בניסוי לפרק זמן של עד שנה מיום רישומו של הרכב בישראל ולעמוד בתנאים שנקבעו על ידי משרד התחבורה, בהם איסור להסיע יותר מנוסע אחד, חובת חגירת בטיחות וביצוע תחזוקה ושירות לכלי הרכב.  

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים