סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הזוכַה בגמר תחרות פיתוח האפליקציות לרכב המקוון הראשון בישראל של יונדאי היא אפליקציית Baby Guar המסעיית מניעת שכחה של ילדים ברכב
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 17 >> הזוכַה בגמר תחרות פיתוח האפליקציות לרכב המקוון הראשון בישראל של יונדאי היא אפליקציית Baby Guar המסעיית מניעת שכחה של ילדים ברכב
18-11-15
 הזוכַה בגמר תחרות פיתוח האפליקציות לרכב המקוון הראשון בישראל של יונדאי היא אפליקציית Baby Guar  
המסעיית מניעת שכחה של ילדים ברכב
 
 
כלמוביל יבואנית יונדאי בישראל מכריזה על Baby Guard כזוכה בגמר לפיתוח אפליקציות ליזמים צעירים, מפתחי אנדרואיד וסטארט-אפיסטים. זוכי המקום הראשון זכו בפרס כספי של 100,000 ש"ח. למקום השני הגיעה אפליקציית Kimchi Hot News אשר זכו ב – 30 אלף ₪. למקום השלישי  הגיעו 2 אפליקציות  Green Wave ו- On the Way  אשר זכו ב- 15 אלף ₪ כל אחד.
 

Baby Guard הינה אפליקציה המסייעת למניעת שכחה של ילדים ברכב. מקרים רבים של שכחת ילדים ברכב עד כדי אובדן חיים, הביאו לצורך בפיתוח אפליקציה מצילת חיים כמו זו. הייחוד שבאפליקציה הוא בעצם היותה משולבת במערכות הרכב ולא בפתרונות הפועלים לאחר יציאת הנהג מהרכב. מעבר לכך, ילדים רבים נפגעים בתאונות מאחר ואינם חגורים במושב הבטיחות, האפליקציה נותנת התראה גם לעניין זה.
 
המערכת מורכבת משני חלקים; מערכת חישה מתוחכמת שמותקנת במושב הבטיחות ומתקשרת עם מערכת השמע ברכב ואפליקציה המותקנת במערכת השמע ואחראית לניהול מערכת ההתראות ולממשק המשתמש.
 
האפליקציה מופעלת באופן אוטומטי עם הדלקת הרכב. ברגע הפעלת מערכת השמע האפליקציה מתקשרת עם הכסא ומקבלת מידע לגבי הימצאו של ילד בכיסא ומצב חגורת הבטיחות. עם תחילת הנסיעה במקרה שהילד אינו חגור כהלכה בכיסאו תשמיע המערכת התראה קולית בצרוף הודעה על מסך המערכת שהילד אינו חגור. בעת כיבוי הרכב תתריע המערכת מיד על נוכחות של ילד בכיסא - התראה ויזואלית האם כך? וקולית. לאחר כיבוי מוחלט של המערכת יופעל זמזם שמותקן בכסא עד שהילד יוצָא מהרכב.
 
האפליקציה פותחה ע"י אייל עידו וערד סרוסי וגיא וגנר.
המפתחים זכו בפרס הראשון בסך 100,000 ש"ח.


חבר השופטים בראשותו של דוידי פיאמנטה, כלל את מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל, Hwayoung Oh מנהל בקבוצת Hyundai Venture Investment,  Jaemin Park מנהל בצוות שיווק צעירים של יונדאי, J.T. Park מנהל המכירות של יונדאי במזרח התיכון ואפריקה, Jihoon An מנהל השיווק של יונדאי במזרח התיכון ואפריקה, אסתר ברק-לנדס, מנכ"לית חממת נילסן אינובייט, אור עופר שותף, מייסד ומנכ"ל SimilarWeb, שחר בר דוד, מייסד ומנכ״ל חברת ״שרוטונים״, גילי פריאנטה מנהל חטיבת יונדאי בקבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל ונירית אליוביץ, מנהלת חטיבת השיווק בקבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל ובליווי מקצועי של עמרי ארגמן, מייסד וסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת Moblin.
 
מנימוקי השופטים: "הבחירה במקום הראשון באפליקציית Baby Guard נובעת בין היתר מעצם היותה משולבת במערכות הרכב ולא בפתרונות הפועלים לאחר יציאת הנהג מהרכב. מקרים רבים של שכחת ילדים ברכב עד כדי אובדן חיים, הביאו לצורך בפיתוח אפליקציה כזו. בשילוב הערכים של יונדאי של משפחתיות, הגנה על הנוסעים וחווית שימוש בטוחה נבחרה האפליקציה במקום הראשון".
 
דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל מציין כי "האפליקציות שפותחו הינן אפליקציות ראשונות וייחודיות בענף הרכב המקוון וישראל היא המדינה הראשונה בעולם בה מקיימת יונדאי העולמית תחרות כזו. היזמים הישראלים הפגינו מקוריות וחשיבה מחוץ לקופסא בכל הקשור למערכת ה – connected car, והצליחו לייצר אפליקציות פורצות דרך לטובת הנהג והנוסעים ברכב המאפשרות להפוך את הנהיגה ברכב לבטוחה וחווייתית יותר.
 
בעתיד תשמש המערכת גם כפלטפורמה ליישומים נוספים שישתלבו וישדרגו באופן משמעותי את חווית השימוש של הנהג והנוסעים ברכב", הוסיף פיאמנטה.  
בנוסף זכו:
  • Kimchi Hot News מחברת בין הצורך של הקהל הישראלי להישאר מעודכן כל הזמן לבין הזמן שהם מבלים ברכב.
היכולת לקבל מידע בנושא נבחר באופן תמציתי וקולי ללא הפניית המבט אל הנייד או נגיעות מיותרות במסך, הופכת את הנסיעה בטוחה יותר. דבר שהופך קריטי בעת התראות על אירועים חדשותיים.
 
האפליקציה אוספת מידע מהרשת לפי נושאים (חדשות, ספורט, תרבות, וכו') ומקריאה תקציר קולי שלהם לפי דרישה.Hot News   Kimchiמאפשרת לכל נהג לבחור לאיזה תחום חדשות או נושא הוא רוצה להקשיב מתוך 26 קטגוריות ולהאזין לו ברצף, ללא פרסומות. כך ניתן להגיע לעבודה כשאנו מעודכנים או לנהוג חזרה הביתה ולבחור למשל לשמוע רק תוצאות משחקי כדורגל.
 
האפליקציה פותחה ע"י אלון ליפשיץ ומקס סטוליאר
 
  • Green Wave  כשמה כן היא, מסייעת לנהגים "לתפוס גל ירוק". האפליקציה תורמת לנהיגה רגועה, שקטה ובטוחה יותר. האפליקציה ממליצה לנהג על המהירות המרבית המומלצת כך שיעבור באור ירוק את הרמזורים. מדובר באפליקציה מבוססת חכמת ההמונים כך שממיקומים של נהגים אחרים המערכת לומדת היכן הכבישים הראשיים שבהם "גל ירוק" מתוכנן, מהי המהירות המומלצת כדי לעבור ב"גל ירוק" ומה המהירות המרבית המומלצת שעל הנהג
  • לנהוג על מנת להימנע ממצלמות מהירות. נהיגה ללא האצות והאטות מיותרות תורמת לחסכון בדלק, להפחתה בזיהום אויר, לצמצום דוחות מהירות ולשקט נפשי של הנהג
 
האפליקציה פותחה ע"י רפאל ויואנטי ושלמה שנזיץ
 
 
On the Way הינה אפליקציה שנועדה להפוך נסיעה משפחתית לזמן איכות משפחתי. האפליקציה מזהה את מיקום הרכב ושולפת מידע רלוונטי אותו תקריא לנוסעים. באפליקציה מספר אפשרויות;  הקראה מבוססת מיקום – מקריא את הטקסט לפי המיקום של הרכב, משתנה בהתאם לנסיעה. הקראה לפי נושאים – פותח את כל הערים האופציונליות בארץ, לאחר בחירה של עיר, האפליקציה מקריאה את הטקסט על אותה העיר.
 
האפליקציה פותחה ע"י אביעד פינס.
 
 
האפליקציות פותחו בחממה שהוקמה עבורם בכלמוביל שהכילה את האמצעים הדרושים לפיתוח האפליקציה - מערכות פתוחות לתכנות, רכבי הדגמה לבחינת המערכות ועוד. הצוותים קיבלו ליווי טכנולוגי צמוד מחברת מובייל גרופ, חברה מובילה בתחום ה- .Embedded 
 
ה- Connected Carשהציגה כלמוביל יבואנית יונדאי הינה הראשונה בישראל אשר כוללת מערכת מקוונת באמצעות מודם סלולארי אינטגרלי המספק חיבור נתונים (Data)  שהופך את המכוניות שלנו למכוניות "מחוברות".
 
מדובר במערכת  המאפשרת לנוסעים לחבר את המכשירים שלהם על מנת שיוכלו לגלוש. מערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד "רצה" על גבי מערכת המולטימדיה שברכב ומספקת בין היתר ממשק מגע נוח, ניווט עם מערכת WAZE , סלופארק, פנגו, רדיו Nobex אינטרנטי ומסכי עזרה אינטרנטיים של יונדאי שמציגים רשימה של אולמות תצוגה, מרכזי שירות וטרייד-אין שבלחיצת כפתור ניתן לנווט או להתקשר אליהם. כמו כן ספר הרכב מופיע בצורה דיגיטלית על המסך.  


  
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים