סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
לקראת התקנות החדשות בנושא הדרכות בציי רכב - פעילויות הדרכה חדשניות של "אור ירוק" כסיוע לקציני הבטיחות
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 21) >> לקראת התקנות החדשות בנושא הדרכות בציי רכב - פעילויות הדרכה חדשניות של "אור ירוק" כסיוע לקציני הבטיחות
7-11-19
 
לקראת התקנות החדשות: עמותת אור
 ירוק תבצע הדרכות בטיחות בארגונים
 
עמותת אור ירוק מרחיבה את מגוון הפעילויות המקצועיות שהיא מעניקה לארגונים וחברות כדי לסייע בהגברת הבטיחות במטרה לצמצם את תאונות הדרכים. העמותה מציעה מספר פעילויות והדרכות חדשניות כדי לסייע לקציני הבטיחות להתמודד עם התקנות החדשות שאמורות להיכנס לתוקף בחודש הבא. התקנות החדשות מחייבות למעשה את המעסיקים לקיים הדרכת בטיחות לעובדים. על פי תקנה 587ב (ח) לקראת סוף שנת 2019 תחול חובת הדרכה לנהגים לפי ההנחיה כדלקמן:
"בעל המפעל יכין אחת לשנה תכנית הדרכות מקצועיות שנתית לנהגים במפעל, לפי רשימת נושאים והכול כפי שקבעה לו הרשות ובדרך שאישרה לו; התכנית תכלול הדרכות מקצועיות, לאדם שעיקר עיסוקו במפעל הוא נהיגה או שעיסוקו במפעל מחייב נהיגה במשך רוב שעות העבודה שלו- פעמיים בשנה לפחות, שאחת מהן תתקיים לקראת החורף ואחת מהן תתקיים לקראת הקיץ, ולנהג שאינו כאמור–אחת לשנה לפחות; משך כל הדרכה לא יפחת משלוש שעות והיא תתועד בתיק הדרכות ובתיק הנהג".
 
העמותה אשר פועלת משנת 1997 צברה ידע מקצועי רב במהלך השנים בו הדריכה מאות אלפי עובדים. בעמותה פיתחו כלי הדרכה חדשים, אינטראקטיביים  ומעניינים המתאימים למגוון רחב של אוכלוסיות עובדים. נושאי ההדרכה מגוונים ועוסקים בהגברת המודעות לשימוש בטלפון הסלולארי בזמן נהיגה, הדרכות ייחודיות ומקיפות על ההיבטים השונים המסכנים אותנו בכביש, הדרכה חדשנית על הסכנות שאיתם מתמודדים רוכבי האופניים החשמליים והקורקינטים, הדרכות לנהגי הרכב הכבד ועוד.
 
כמו כן, להדרכות אלה ניתן לצרף עמדות התנסות חווייתיות בנושא הסכנות שבשילוב אלכוהול ונהיגה והיסח דעת. בנוסף לכך פיתחה העמותה תוכנית הדרכה לנהגים צעירים הנוהגים ברכב חברה מתוך הבנה שהכשרת הנהג הצעיר מפחיתה את מספר התאונות בארגון ומעניקה שקט להורי, כאשר ההדרכה מועברת באופן קבוצתי לילדי העובדים בגילאי 17-24.
 
סיגלית קוכמייסטר מנהלת התכנית בעמותת אור ירוק: "התקנות החדשות מחייבות את קציני הבטיחות בביצוע שתי הדרכות בכל שנה. ישנו צורך אמיתי למידע וחשוב לנו להעביר את הידע המקצועי שצברנו במהלך השנים לעובדים. הגברת המודעות בקרב העובדים תצמצם את תאונות הדרכים ותחסוך לארגונים ולחברות כסף רב. נהיגה נכונה יכולה להפחית את צריכת הדלק, לצמצם את תאונות הדרכים ואת הנזק הכספי שהארגון נאלץ לשלם על תיקון כלי הרכב ואובדן ימי העובדה של העובדים ולכן השקעה בהדרכה מקצועית ופעילויות לאורך כל השנה היא השקעה כדאית שתחזיר את עצמה וגם תחסוך בחיי אדם".

תאונות העבודה גובות את חייהם של פועלים רבים אך במקביל תאונות הדרכים שנגרמות בעבודה (בדרך לעבודה, במהלך העבודה ומהעבודה) גובות מחיר יקר מהמשק הישראלי וזאת מעבר לצער שבאובדן חיי אדם. מדינת ישראל (באמצעות הביטוח הלאומי) שילמה כ-3.7 מיליארד שקלים בעשור האחרון (2008-2017) לנפגעי תאונות דרכים בעבודה.
 
לפרטים נוספיםסיגלית קוכמייסטר – 054-2300632
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים