סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
לא ינהג נהג ברכב, אם אינו מכיר אותו כהלכה
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 17 >> לא ינהג נהג ברכב, אם אינו מכיר אותו כהלכה
1-6-16

ביום שלישי האחרון, התקבצו ובאו כ-150 קציני בטיחות לבית קבוצת שלמה, יבואני מכוניות אופל והסבו לשמוע מפי בכירי הקבוצה ומרצים אורחים על מערכות בטיחות חדשות וחידושים אחרים בכלי הרכב חדשים. דגש מיוחד ניתן  לישום מערכות אלו מערכות אלו במכוניות אופל.

מנהלי החברה הציגו בהזדמנות זו את אופל אסטרה החדשה על שלל החידושים שבה. האירוח היה לעילא ועילא  וכלל ארוחת ערב חגיגית וטעימה בתום המפגש.

להלן תקציר ההרצאות שנישאו ביום העיון.

אסי שמלצר - יו"ר קבוצת שלמה, תיאר את תחומי העיסוק של הקבוצה שבראשותו וציין כי בתחום הרכב, קבוצת שלמה מחולקת לשלוש חטיבות - ליסינג, השכרה וביטוח. בנוסף בקבוצה חברות נוספות כגון: מספנות ישראל וחב' אפקון שתחומי עיסוקן לא בתחום הרכב. בקבוצת שלמה קונים 24,000 רכבים חדשים בשנה. החברה עוסקת גם במכירת רכב משומש וכ-20,000 רכבים משומשים מוכרת הקבוצה בשנה. חטיבת הרכב עוסקת גם בליסינג תפעולי פרטי שמלצר סבור כי חברות הליסינג יהיו הפקטור המרכזי במכירת כלי רכב משומשים. למרות שקשה היה להכנס לנעליו הגדולות של שלמה שמלצר ז"ל, מייסד ויו"ר הקבוצה, קבוצת שלמה סיימה את 2015 ברווח של 120 מליון ש"ח.
שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות ציין כי מבין כל אירגוני הרכב למיניהם, קציני הבטיחות הם הארגון הגדול ביותר ומונה כיום כ-3000 חברים.  סודאי נתן  עצות מועילות וחשובות בעניין של קבלת רכבים חדשים והדגיש כי "לא ינהג נהג ברכב, אם אינו מכיר אותו כהלכה" כלומר, קיימת חשיבות רבה בהדרכה לנהגים המקבלים רכב חדש. הרכבים החדשים של היום משופעים במערכות חכמות שהשמוש בהן דורש הבנה והכנה מוקדמת. סודאי מדגיש כי רצוי ביותר כי ההדרכה הראשונית תהיה ע"י אנשי החברה ממנה נקנו הרכבים. בנוסף, סודאי ממליץ על רכישת אביזרים ומערכות בטיחות מקוריות. רק כך נוכל לדעת כי אכן הכל עובד בהתאם להוראות היצרן.  
אילן טל, מנכ"ל אופל הציג את  אופל אסטרה K החדשה, מכונית השנה באירופה שזכתה ב-5 כוכבי בטיחות. אסטרה החדשה  הינה פרי פיתוח שהניב מכונית משוכללת, חזקה וחסכונית המצויידת במערכות בטיחות ומולטימדיה מקוריות ומתקדמות , אסטרה החדשה מצויידת במנוע חזק וחסכוני עם 150 כ"ס (החזק ביותר בקטגוריה שלו), הגומע בממוצע  כ-12.5 ק"מ בלבד לליטר. מלבד מנוע חסכוני וגיר פלנטרי, החסכון בדלק נובע גם מהמבנה האירודינמי של הרכב ומקדם התנגדות נמוך במיוחד של 0.285 בלבד. המכונית נוחה עבור כל יושביה. 5 אנשים יושבים ברווחה רבה במכונית וכפי שמעיד טל המתנשא ל-187 ס"מ, "גם כשאני יושב במושב האחורי, אני מרגיש מאד נוח ורגלי אינן נתקעות במושב הקידמי". 
ניסים ביטון, מנהל מח' ציי רכב של אופל, הסביר את יחודה ויתרונותיה  של האסטרה K החדשה וציין כי המכונית החדשה הינה השניה הנמכרת ביותר באירופה. ביטון הדגיש כי האסטרה החדשה היא אכן חדשה במהותה ולא מתיחת פנים של הדגם הקודם. הדגם החדש שוקל פחות 200 ק"ג מהדגם הקודם (דבר התורם אף הוא לחיסכון בצריכת הדלק), המנוע קל, שקט ועוצמתי יותר, הרכב ידידותי לסביבה, העיצוב ספורטיבי ודינמי וגולת הכותרת היא מערכות הבטיחות המקוריות המותקהנות בו. כך למשל תמצאו במכונית מערכת open eye לזיהוי תמרורים, התרעת מרחק והתנגשות, בקרת שמירה על נתיב ועוד. 
עו"ד דודי דויטש, מומחה בענף הרכב, דיבר על המגמה להחמיר בעונשים על עבירות מסכנות חיים, במסגרת המלחמה בתאונות דרכים. עו"ד דויטש ציין כי ישנן עבירות שניתן להמירן להזהרה בלבד אם האיש שעבר אותן אינו עבריין סידרתי אולם עבירות טלפון, אי אפשר יהיה להמיר אותן להזהרה הואיל והשימוש בטלפון הפך להיות מכת מדינה ויותר מדי תאונות נגרמות בעטיה של עבירה זו. עוד אמר עו"ד דויטש כי גם עבירת הפקרה, הענישה בגינה יוחמר. עו"ד דויטש ציין כי מעבר להיבט המוסרי של הפקרת פצוע, גם מבחינה פרקטית קשה מאד להתחמק היום מתפיסה הואיל וכמעט בכל מקום מותקנות מצלמות.  
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים