סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (ניהול מאגר מידע של נהגים מסוכנים)
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 12) >> הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (ניהול מאגר מידע של נהגים מסוכנים)
10-12-13

רק בשנים 2011-2012 נמצאו מעל 50 נהגים מועדים העונים על הקריטריונים המפורטים בתקנה ורישיונם נפסל, לאחר קיום השימועים הנדרשים. הבעיה היא שזו טיפה בים ואין אפשרות להגיע לכל עברייני התנועה הסדרתיים, שממשיכים לנסוע באין מפריע ואף לעבוד כנהגים מקצועיים על רכבים כבדים, כנהגים בתחבורה ציבורית או בהסעות ילדים.

לא פעם, לאחר תאונה קטלנית שבה נהרגו נוסעים והולכי רגל, שומעים את טענת המעסיקים, כגון חברות התחבורה הציבורית "אגד" ו"דן", כי לא הייתה להם אפשרות חוקית לקבל את גיליון עבירות התעבורה של הנהגים בטרם העסקתם, ובכך נמנעה מהם האפשרות לבדוק מבעוד מועד אם מדובר בעבריין תנועה סדרתי.

 בשנת 2010 הותקנה תקנה 212ב לתקנות התעבורה, לפיה ייפסל רישיונו של נהג לתקופה של 5 שנים, אם הורשע במהלך 5 השנים האחרונות ב-30 עבירות תעבורה (למעט עבירות חנייה) או ב-5 עבירות תעבורה מהעבירות המנויות בסעיף 40א(א)(1) לפקודה או בתוספת העשירית לה. 

מוצע לאפשר לכל המעסיקים גישה למרשם תעבורה פומבי שיפורסם באתר משרד התחבורה, ומטרתו לרכז את כלל עברייני התנועה ואת העבירות בהם הורשעו בפסק דין חלוט. לפי המוצע, במרשם יפורסמו פרטיהם של נהגים שהורשעו לפחות בעשרים עבירות תעבורה או שרישיונם נפסל.


  

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים