סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  


             
_________
 


        
 
מהתאריך 3/8/14 : "נזק בטיחותי" ירשם לראשונה ברישיון הרכב
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 13) >> מהתאריך 3/8/14 : "נזק בטיחותי" ירשם לראשונה ברישיון הרכב
3-8-14
 התקנה החדשה תאפשר לראשונה לרוכש רכב משומש לחשוף מידע חשוב על עברו של הרכב ותספק שקיפות מלאה על כלי הרכב הנרכש על ידו
 
בשורה טובה לרוכשים רכב משומש, מהיום (3/8/14) , תצוין ברישיון רכב שעבר תאונה, הערת "נזק בטיחותי", במקרים בהם עבר הרכב תאונה ונגרם לו נזק בטיחותי. זאת, בעקבות תקנה חדשה שנחתמה על ידי  שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
רישום "נזק בטיחותי" ברישיון הרכב, יאפשר לראשונה לחשוף מידע חשוב על עברו של הרכב ויספק לציבור שקיפות מלאה על כלי הרכב הנרכש על ידו. כמו כן הוא יצמצם את תופעת גניבת כלי רכב, לצורך פירוקם לחלקים.
 
על פי התקנה החדשה, "נזק בטיחותי" יוגדר כ"נזק שגרם לעיוות, הסטה, סדק או שבר מהותיים, באחד מעמודי המרכב או במסגרת גג המרכב, וכן באחת מקורות השלדה הקדמית או האחורית שבין ציר הגלגלים הקדמיים והאחוריים.
 
"נזק בטיחותי" יוגדר גם במקרה של פגיעה במרכב הרכב שגרמה לעיוות או לשינוי במבנה הגיאומטרי של רצפת המרכב, למעט נזק לחלקים הניתנים לפירוק ולהחלפה, באמצעות ברגים ולא על ידי ריתוך.
 
על פי התקנה החדשה, יחויב כל שמאי רכב שבדק כלי רכב שנגרם לו "נזק בטיחותי", או מנהל מקצועי של מוסך מורשה לבדיקת רכב לאחר תאונה, לדווח באופן מקוון לרשות הרישוי על כל רכב שנגרם לו "נזק בטיחותי", במטרה לאפשר שקיפות מרבית לציבור הקונים ולמנוע העלמת מידע חשוב על עברו של הרכב.
 
 
יצוין כי בשנים האחרונות, החל משרד התחבורה להוסיף ברישיון הרכב את הרישום המקורי של הרכב. כך למשל, מצוין אם רכב הוגדר בעבר כרכב ליסינג (החכר), רכב להשכרה, רכב חברה או רכב ממשלתי, נתון המשפיע על ערכו של הרכב. בנוסף לכך, מצוין ברישיון הרכב מס' הקילומטרים שעבר הרכב עד למבחן השנתי האחרון.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

 

 
 


  

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים