סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
נזק בטיחותי יצוין ברישיון הרכב
דף הבית >> חוקים ותקנות >> נזק בטיחותי יצוין ברישיון הרכב
4-5-14

מאת: שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות

בתאריך 1.8.2014 ייכנס לתוקף תיקון תקנות התעבורה בעניין שבנדון (סעיפים 309+310). עיקרי התיקון הינם כלהלן:
 
1.נזק בטיחותי יצוין ברישיון הרכב. ההגדרה של "נזק בטיחותי" היא: נזק שגרם לעיוות, הסטה, סדק או שבר מהותיים באחד מעמודי המרכב, במסגרת גג המרכב, באחת מקורות השלדה הקדמית או האחורית שבין ציר הגלגלים הקדמיים והאחוריים ולפגיעה במרכב הרכב שגרמה לעיוות או לשינוי במבנה הגאומטרי של רצפת המרכב, למעט נזק לחלקים הניתנים לפירוק ולהחלפה באמצעות ברגים ולא באמצעות ריתוך.
2.יש לשים לב שהתיקון מרחיב את ההגדרה של רכב שניזוק באופן שלא ניתן לעשות בו שימוש.
3.התיקון מוסיף סעיפים ומרחיב את הפרוצדורה הכרוכה בנושא לרבות הטיפול ע"י המוסך המטפל ובין היתר מוסיף טפסי דיווח שהמוסך המטפל צריך להעביר למשרד הרישוי.
4. שימו לב לאבחנה בין "מפעל" שזה מוסך "רגיל" עם רישיון לבין  "מפעל בודק" שזה מכון רישוי או מכון מורשה לביצוע בדיקת רכב לאחר תאונה שהורשה לכך לפי צו מוסכים  ומפעלים לכלי רכב.
 
מצ"ב מסמך שמדגיש את ההבדלים בין הסעיפים הנוכחיים ובין הסעיפים לאחר שהתיקון ייכנס לתוקף. המודגש בשחור (שזה רוב המסמך) אלה הם השינויים והתוספות.
בנוסף מצ"ב הטפסים החדשים. אנא הביאו זאת לידיעת המוסכים ולכל מי שלמיטב ידיעתכם צריך להכיר את הנושא  גם בפן של רישיון הרכב.

לעיון בתיקון מס. 5 - לחץ כאן

ל
עיון בתוספת 13 לתקנה 309 - לחץ כאן 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים