סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מהיום (2/6/19): מבצע ארצי נרחב ביטול חובות של אלפי נהגים שהשביתו את רכבם ולא דיווחו למשרד התחבורה
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 21) >> מהיום (2/6/19): מבצע ארצי נרחב ביטול חובות של אלפי נהגים שהשביתו את רכבם ולא דיווחו למשרד התחבורה
2-6-19
 
מהיום: מבצע ארצי נרחב ביטול חובות של אלפי נהגים שהשביתו את רכבם ולא דיווחו למשרד התחבורה
 
על פי נתוני משרד התחבורה, בשבע השנים האחרונות נרשמו כ-300 אלף כלי רכב, שלא שולמו עבורם אגרת רישוי שנתית לרכב, כמתחייב מתקנות התעבורה. מדובר באגרות רישוי שלא שולמו בתקופה שבין 1 ביוני 2012 ועד 31 בדצמבר 2018
 
בשורה טובה לבעלי רכב שלא הצהירו על הורדת רכבם מהכביש. משרד התחבורה פתח היום (יום ראשון) במבצע ארצי נרחב לביטול חובות של אלפי בעלי רכב שהורידו את כלי רכבם מהכביש ולא דיווחו על כך כמתחייב בתקנות התעבורה, לאגף הרישוי במשרד התחבורה.
 
על פי החוק, חלה חובה על בעל רכב המבקש להוריד את רכבו מהכביש עקב התיישנות, פירוק או כל סיבה אחרת, להגיש למשרד התחבורה בקשה לביטול של כלי הרכב. רכב שלא בוטל כדין במשרד הרישוי נחשב לרכב פעיל, ובעליו מחויב בתשלום אגרת רישוי לרכב מדי שנה.
 
המבצע נועד להעניק הזדמנות לנהגים שהשביתו את רכבם בפועל בשבע השנים האחרונות, אולם לא דיווחו על כך למשרד התחבורה וצברו חובות רבים. במבצע משתתפים אגף החשבות, אגף התקשוב, מנהל התנועה, אגף השירות והלשכה המשפטית במשרד התחבורה.
 
על פי נתוני משרד התחבורה, בשבע השנים האחרונות נרשמו כ-300 אלף כלי רכב, שלא שולמו עבורם אגרת רישוי שנתית לרכב, כמתחייב מתקנות התעבורה. מדובר באגרות רישוי שלא שולמו בתקופה שבין 1 ביוני 2012 ועד 31 בדצמבר 2018.
 
בעל רכב יהיה זכאי לביטול החוב, לאחר שיצהיר באמצעות עורך דין כי לא נעשה שימוש ברכב, בתקופה שבגינה לא שולמה אגרת הרישוי. אזרח שהצהיר כי לא השתמש ברכב מיום שפג תוקפו של הרישיון האחרון, יבוטל רכבו ולא ניתן יהיה להחזיר את הרכב לכביש לאחר הביטול.
 
משרד התחבורה יאמת את ההצהרות על הורדת הרכב מהכביש מול משטרת ישראל וגורמים נוספים. במידה ויתברר כי נעשה שימוש ברכב בניגוד להצהרה שהועברה למשרד התחבורה, בעל הרכב יהיה צפוי לעונשים הקבועים בחוק.
 
לתשומת לב הנהגים: במסגרת המבצע, לפנים משורת הדין, יוכל כל בעל רכב הנוסע ברכבו, מבלי ששולמה עליו אגרת רישוי, בשבע השנים האחרונות, לשלם את חובו ללא ריבית וללא הצמדה, במהלך ארבעת החודשים הקרובים, עד לתחילת חודש אוקטובר.
 
אגף הרישוי שיגר היום חוזר מיוחד לכל אחד מבעלי הרכב שטרם הסדירו את מעמד רכבם ואת תשלום אגרת הרישוי לרכב. החוזר מתריע בגין אי תשלום אגרת הרישום לכלי הרכב הרשום על שמם, וקורא להם להסדיר את תשלום החוב או את ביטול הרכב.
 
את החוב ניתן להסדיר באמצעות אתר האינטרנט של משרד התחבורה, עמדות השירות האוטומטיות ("הרישיומט") המוצבות בסניפי הסופר פארם ובמקומות מרכזיים נוספים, בסניפי דואר ישראל ובמוקד הטלפוני של משרד התחבורה 5678*.
 
טופס לביטול הרכב ניתן לשלוח דרך אתר משרד התחבורה:
https://govforms.gov.il/mw/forms/RepaymentVehicleDebtse@mot.gov.il

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים