סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
כ-17% מכלי הרכב שנבדקו בחודש שעבר על ידי משרד התחבורה נמצאו עם ליקויי בטיחות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 13) >> כ-17% מכלי הרכב שנבדקו בחודש שעבר על ידי משרד התחבורה נמצאו עם ליקויי בטיחות
8-4-14

השר כץ: בדיקת כלי הרכב מבוצעת במסגרת מאמצי משרד התחבורה לאתר כלי רכב עם ליקויי בטיחות ונועדה להגביר את מודעות הציבור לתקינות כלי הרכב ולמנוע מכלי רכב בלתי תקינים לנוע בכבישים
 
 
משרד התחבורה מהדק את הפיקוח על כלי רכב. כ-17% מכלי הרכב שנבדקו בחודש שעבר (מרס), על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה, הורדו מהכביש לאחר שנמצאו בהם ליקויי בטיחות.
 
במסגרת בדיקות שיוזם אגף הרכב במשרד התחבורה לאיתור כלי רכב עם ליקויי בטיחות, נערכו בחודש שעבר בדיקות בכ-3,800 כלי רכב. ב-652 כלי רכב התגלו ליקויי בטיחות חמורים ובעליהם נדרש לתקן לאלתר את הליקויים. 10 כלי רכב הורדו מהכביש בגרירה, בעקבות ליקויי בטיחות חמורים שהתגלו בהם וחייבו את השבתת הרכב.
 
מנתוני אגף הרכב עולה עוד כי בחודש מרס נשקלו כ-1,800 משאיות וכלי רכב כבדים, מתוכם התגלו 182 משאיות כשהן מובילות בעומס יתר של עד 10% מעל המותר, ו-47 משאיות שהובילו בעומס יתר של עד 25% מעל המותר. 
 
12 נהגים הובילו בעומס יתר של 25% מעל המותר. רישיון הנהיגה של נהגים אלה נפסל ל-30 יום והם זומנו לבית משפט. זאת, בנוסף לקנס של 1,000 שקלים שהוטל על כל אחד מהם.
 
בדיקת כלי הרכב בכבישים מבוצעת במסגרת מאמצי משרד התחבורה לאתר כלי רכב עם ליקויי בטיחות ונועדה להגביר את מודעות הציבור לתקינות כלי הרכב ולמנוע מנהגים לנוע בכבישים בכלי רכב בלתי תקינים.
 
מהנתונים עולה עוד כי כ-10% מכלי הרכב הדו גלגלי, שנבדקו על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה, הורדו מהכביש לאחר שנמצאו בהם ליקויי בטיחות ובעליהם נדרשו לתקן לאלתר את הליקויים.
 
ניידות הבטיחות ערכו בחודש שעבר גם בדיקות של כלי רכב פלסטינים ביו"ש, הנמצאים באחריות מנהלית של הרשות הפלסטינית. מהנתונים מתברר כי מתוך 137 כלי רכב שנבדקו, הורדו מהכביש 62 כלי רכב, בשל ליקויי בטיחות חמורים. שלושה כלי רכב הורדו בגרירה בשל ליקויי בטיחות חמורים שלא אפשרו את המשך הנסיעה של כלי הרכב.
 
יצוין כי בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2014, חלה ירידה דרסטית של 25% במספר ההרוגים בתאונות הדרכים, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה, כי מתחילת השנה ועד היום, נהרגו בכבישים 68 נהגים והולכי רגל, לעומת 91 בתקופה המקבילה של שנת 2013. 

כמחצית מכלי הרכב הפלסטינים שנבדקו בשטחי יו"ש, הנמצאים באחריות מנהלית של הרשות הפלסטינית, התגלו עם ליקויי בטיחות חמורים והם הורדו מהכביש לאלתר


 


 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים