סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מאות קורקינטים ואופניים חשמליים בלתי חוקיים הוחרמו במסגרת מבצע מיוחד של משרד התחבורה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 13) >> מאות קורקינטים ואופניים חשמליים בלתי חוקיים הוחרמו במסגרת מבצע מיוחד של משרד התחבורה
31-3-14
מבצע "ביעור חמץ"
מאות קורקינטים ואופניים חשמליים בלתי חוקיים הוחרמו במסגרת מבצע מיוחד של משרד התחבורה. מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי: מדובר בתופעה נרחבת של שימוש בכלים מסוכנים ובלתי חוקיים, הגורמים לסיכון בטיחותי חמור של הרוכבים עליהם והסובב אותם.
 
מאות קורקינטים ואופניים חשמליים, בלתי חוקיים הוחרמו היום (יום שני), במסגרת מבצע "ביעור חמץ" שנערך על ידי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בשיתוף משטרת ישראל ומכון התקנים הישראלי.


צילום: ששון תירם   בתצלום- אבנר פלור, סמנכ"ל בכיר תנועה עם קורקינט לא חוקי הכולל
מושב לתינוק שנתפס במסגרת מבצע "ביעור חמץ".

 
במסגרת המבצע, פשטו מפקחים ומהנדסי רכב של משרד התחבורה, בליווי משטרת ישראל ומהנדסים של מכון התקנים הישראלי, בו זמנית על מספר בתי עסק ומסחר בגוש דן, המוכרים קורקינטים ואופניים חשמליים, בלתי חוקיים והחרימו רבים מהם.
 
במהלך המבצע נתפסו קורקינטים חשמליים, המסוגלים לפתח מהירויות של יותר מ- 50 קמ"ש וכן אופניים חשמליים רבים, האסורים לשימוש בישראל. באחד מבתי העסק ברחוב בן יהודה בתל אביב התגלו קורקינטים במשקלים של יותר מ- 30 קילוגרם ובעלי הספק של 250 עד 1000 וואט. בצמוד לעסק התגלתה מעבדה שפעלה ללא רישיון עסק ובה התבצעו תיקונים של הכלים הלא חוקיים.
 
בעסק אחר התגלו אופניים, המצוידים במצערת, המסוגלת ליצור מהירויות גבוהות במיוחד וכן אופניים רגילים שהוסבו לאופניים חשמליים בניגוד לחוק. כמו כן התגלה קורקינט בעל הספק גבוה הכולל מושב מיוחד לתינוק. בבית מסחר נוסף ברחוב רוטשילד בתל אביב, נאלצו הפקחים לפרוץ את דלתות העסק לאחר שבעליו נעלם מהמקום עם בוא הפקחים.
 
מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, ציין כי בחודשים האחרונים ארעו מספר תאונות כתוצאה מהשימוש בקורקינטים ואופניים בלתי חוקיים, שהפכו לפופולריים בקרב ילדים ובני נוער. "מדובר בתופעה נרחבת של שימוש בכלים מסוכנים ובלתי חוקיים, המהווים סיכון בטיחותי חמור לרוכבים והסובב אותם".  הוסיף יצחקי
 
פקחים של משרד התחבורה העמיסו את הכלים הדו- גלגלים, הבלתי חוקיים שנתפסו על משאיות שהובאו במיוחד לצורך המבצע. בכוונת משרד התחבורה להגיש תביעות משפטיות נגד כל בעלי העסקים שמכרו קורקינטים ואופניים חשמליים, בלתי חוקיים ולהשתמש בכלים שנתפסו כראיות בבית משפט.
 
משרד התחבורה מגבש בימים אלה תקנות חדשות שיסדירו את השימוש באופניים וקורקינטים חשמליים, במסגרת זאת, ידרשו כלים אלה לעמוד בתקן ישראלי שגובש במכון התקנים הישראלי. הסדרת מעמדם של כלים אלה צפוי בקרוב.
 
יצויין כי משרד התריע פעמים רבות על בתי מסחר וחנויות המוכרים קורקינטים ואופניים חשמליים האסורים למכירה בישראל והודיע על כוונתו לבצע מבצעי אכיפה כנגד המשווקים ובעלי העסק וזאת, לנוכח התרחבות התופעה.
 
בשבוע שעבר גזר בית משפט השלום בתל אביב קנס של 40 אלף שקלים על חברת סקוטר סנטר ובעלה מגבעתיים, שיצרה ומכרה קורקינטים וסקיטבורדים חשמליים, האסורים בשימוש בישראל. גזר הדין ניתן בעקבות מבצע קודם שערך משרד התחבורה כנגד בעלי עסק, המשווקים כלים דו- גלגלים בלתי חוקיים.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים