סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  13ֵ% פחות הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2018 בהשוואה ל-2017  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  


             
_________
 


 
        
 
צרור עצות מועילות ושימושיות לנהיגה נכונה ובטוחה בימי החגים ואחריהם
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 19 >> צרור עצות מועילות ושימושיות לנהיגה נכונה ובטוחה בימי החגים ואחריהם
10-4-17
    

טיפים לנהיגה נכונה וזהירה בימי החגים ובכלל 
 
מאת: שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות

 


לקראת חגי האביב ו לפני שיוצאים לחופש, קחו איתכם כמה טיפים לדרך...
המידע מוגש כמסר לנהגים בחברה ולבני המשפחה .
 
חג האביב פתח ואנו עדים לתנועה ערה במכרזי הערים ולעצבנות וחוסר סובלנות של נהגים נא היו ערניים .
ולקרת החג הבא עלינו לטובה ואיתו הטיולים, החופשים והסכנות,
להלן כמה עצות שיועילו לכם לעבור את החג בשלום,
 
אל תיקחו את החג בקלות ראש – עדיף לסיים אותו שלמים ובריאים.
ראשית יש לדאוג שכולם חגורים ורתומים ברכב לפני נסיעה . יש לשמור על לחץ אוויר תקין בצמיגים. לוודא שהציוד ברכב אינו עובר את קו גובה המושבים האחוריים .היות ובכל בלימה הציוד עלול לעוף על הנוסעים .
הובלת מטען על גג הרכב יש לדאוג לא להעמיס ציוד באופן בטוח וקשור כהלכה ,ובשום מקרה אין להציב צ'ימאדין על גג הרכב שמצריך העברת רצועות לתוך הרכב צמוד לגג .
הדבר מהווה סכנה ומגביל את פתיחת וילון הצד ( כריות האוויר )  יש לדאוג לתכנון מסלול ידוע ומומלץ להאזין לדיווחי התנועה ולהתאזר בסובלנות וערנות . 
 
1.קחו בחשבון – הכבישים עמוסים ו"מעצבנים" – יש לדאוג מראש לעיסוק לילדים  בזמן שהם במכונית.
 
2 זמן הנסיעה עלול להתארך והמסעדות .. מלאות, קחו אוכל ושתייה קלה למקרי חירום שנתקעתם בדרך,עצרו רק במקום בטוח ,הימנעו מעצירה בשול הדרך . 
 
3.כשהילדים מאחור משתעממים או לחילופין רבים, האינסטינקט יהיה להסתובב אליהם ולפתור את הטעון פתרון, זכרו, כשאתם מסתובבים – המכונית ממשיכה ונוסעת, לפני שאתם מורידים את העיניים מהכביש, ושמרו יותר מרחק בטחון מהרכב שלפניכם + האטו המהירות.
 
4.ככל שמשעמם יותר וארוך יותר, הנטייה היא לוותר על חגורות בטיחות, בעיקר מאחור..אין לוותר על החגורה, גם תאונה במהירות 35 קמ"ש עלולה להיות קטלנית! אנחנו לא רוצים תאונה עם נפגעים מבני משפחתנו, על המצפון, סוף מעשה במחשבה תחילה, לפני שאתם מוותרים על בטיחות, שאלו עצמכם מה עלול להיות המחיר..
 
5. ככל שהכביש עמוס, הנטייה היא לשמור פחות מרחק מהרכב שלפנים, טעות חמורה משום שכל בלימת חירום תביא לתאונת.. שרשרת, אחד לא מספיק לבלום וכך גם זה שאחיו וחוזר חלילה, בכביש עמוס, שמרו יותר מרחק וקחו  נשימה עמוקה, 2 שניות יותר = 50% פחות סיכוי להיפגש בתאונה.
 
6. זכרו: כשהרכב עמוס לעייפה, ילדים, משפחה ותא מטען מלא ציוד, ההיגוי נפגע משום שרוב משקל הרכב מרוכז בחלקו האחורי, קחו זאת בחשבון והאטו את המכונית מעט בסיבובים.
 
7.ואם עניינו במשקל יתר: גם מרחק העצירה מתארך וגם זאת כדאי לקחת בחשבון, קצת יותר לאט – קצת יותר מרווח מלפנים.
 
8.נכון שנורא מעצבן כשאנשים חונים במקומות שמפריעים לכם, קחו זאת בחשבון והקפידו לחנות כך שלא תפריעו לתנועה הסדירה, כן – גם אם זה אומר ללכת עוד 100 מטרים, לא יזיק לעיכול ארוחות החג..
 
9. - תרבות "הלכלוך": להשאיר לכלוך בשטח זה כמו ללכלך את הבית.. של כולנו. אין חינוך מלבד דוגמה אישית, מה שילדיכם יראו אתכם עושים – זה מה שהם יעשו וילמדו את ילדיהם. בואו  נקדים כל פעולה במחשבה תחילה- שימרו על הניקיון, למענכם, למען ילדכם ולמען כולנו.
10. ואחרון חביב-  היסח הדעת בזמן נהיגה הימנעו מסמוס ודיבור בנייד בזמן נהיגה ,בכל עצירה הביטו במראה הפנמית על הרכב שמגיע מאחור .
סעו בזהירות – חופשה נעימה
  
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
 

 


 


 


 

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים