סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
המס על רכב היברידי לא יעלה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 12) >> המס על רכב היברידי לא יעלה
24-12-13

מכוניות היברידיות נהנו עד כה ממס קניה מופחת בשיעור של 30% בלבד. המס המופחת נועד לעודד שימוש ב"מכוניות ירוקות" במטרה להקטין את הזיהום הסביבתי ולעודד קניית רכבים עם צריכת דלק נמוכה.

בתחילת השנה האזרחית החדשה, היה אמור מס הקנייה לעלות מ-30% ל-45% אולם שר האוצר יאיר לפיד החליט לבטל את רוע הגזירה ולהשאיר את שיעור מס הקנייה כפי שהיה עד כה, דהיינו 30%.

אילו היה עולה מס הקנייה, הדבר היה מייקר את מחיר המכוניות ההיברידיות בשיעור של 7-10%.

טויוטה והונדה מיבאות את מרבית המכוניות ההיברידיות והן אלו שיהנו מהקפאת עליית המס. חב' מאיר למכוניות, נציגת הונדה בישראל, מצליחה להחדיר את המכוניות ההיברידיות גם לציי רכב ולדברי אורן בראל, מנהל מח' ציי הרב, השימוש במכוניות היברידיות עשוי לחסוך עד כ-40% מצריכת הדלק של צי הרכב, בנוסף להטבות נוספות הנובעות מעצם השימוש בסוג זה של מכוניות.

יש לציין כי מכירת מכוניות היברידיות בעולם כולו ובתוך כך גם בישראל נמצאת בקו עליה מתמשך. בשנה שעברה נמכרו כ-5000 מכוניות היברידיות חדשות בישראל   ובשנת 2014 צפויות להימכר כ-7000 מהן. אילו הייתה חלה עלייה בשיעור המס, אין ספק כי המכירות של מכוניות היברידיות היו נפגעות.


Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים