סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
נושא הבטיחות בצי הרכב הוא ראשון במעלה, החל מאחזקת הרכבים וכלה בטיפול בנהגים.
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 18 >> נושא הבטיחות בצי הרכב הוא ראשון במעלה, החל מאחזקת הרכבים וכלה בטיפול בנהגים.
14-11-16

מאת: ירון מאיר, קורס קצב"ת, מכללת עתיד


איגוד קציני בטיחות בתעבורה מקפיד להיות שותף פעיל גם בקורסים להכשרת קציני הבטיחות בסקטורים השונים על מנת לשמש מודל לחיקוי ולהעביר ידע וניסיון מצטברים מאת קציני  בטיחות ותיקים בתחומים שונים .

בכל קורס מגיעה קבוצת תלמידים לקצין בטיחות מנוסה באחת מהחברות בהתאם לסקטור ללמוד ולהכיר  תהלכי עבודה ופיקוח  ליישום תקנה 585
 
בחודש ספטמבר האחרון ביקרה קבוצה של פרחי קציני בטיחות בפיקוחו של המדריך ג'קי לוי במפעל הסעות אוטובוסים ומיניבוסים ביבנה.
הביקור התקיים בחברת הסעות מוני סיטון אשר מספקת שירותי תחבורה מתקדמים ומיוחדים בענף ההסעות בארץ ,תוך פיקוח קפדני על בטיחות מיירבית. .
 
הדגש בביקור ניתן על תפקדי קצין הבטיחות בחברות ההסעה בהשלכה על המצב הקשה השורר בכבשי ארצנו . בתקופה האחרונה אנו עדים לתאונות דרכים רבות, שלרוב מסתיימות בתוצאות קשות.

תמיד לאחר כל תאונה מתוחקרות הסיבות ולרוב הן לא מפתיעות את ציבור הנוהגים - הסיבות לתאונות נגרמות בדרך כלל ע"י רכבים אשר לא עברו טיפול תקופתי כנדרש, עייפות מצטברת, לחץ ועומס בעבודה, והסחי דעת אשר מביאים לנהיגה לא בטוחה.

למעשה, אירועי התקופה האחרונה ממחישים לכולנו את הצורך בתגבור וחיזוק מערכת המניעה של תאונות הדרכים.
ואיך עושים זאת?
אחת הדרכים היא פיקוח על ציי רכב בארגונים ותאגידים. כל ארגון ותאגיד חייב על פי החוק שיהיה לו קצין בטיחות בתעבורה.
 
חברת מוני סיטון קיימת מאז שנת 1984. החברה החלה לפעול באזור יבנה וכיום עובדת בכל רחבי הארץ, והיא אחת מחברות ההסעות המובילות והאמינות בשוק. הדגש העומד לנגד בעלי החברה היא בראש נוחות הלקוח, טובת הנהגים ותקינות הרכבים החברה.
מוני סיטון והמנכ"ל- איציק סיטון אירחו את הקבוצה בצורה חמה ולבבית אשר תרמה לפרחי קציני הבטיחות/חניכים ידע נרחב ומקצועי בנושא הסעות אוטובוסים ומיניבוסים. על נושא הבטיחות אחראי קצין הבטיחות בתעבורה- סייד אזברגה  אשר מועסק במקום כבר למעלה משני עשורים. סייד הינו ממלא את תפקידו בנאמנות רבה, מסירות והקפדה על כל נושא הבטיחות בחברה.
כמו כן הדגיש סייד כי נושא הבטיחות הוא ראשון במעלה, החל מטיפול ברכבים וכלה בנהגים. קצין הבטיחות סייד הדגיש כי במקצוע זה אין לעגל פינות ויש לדרוש את הבטיחות לפני הכל.  

החניכים מודים לבעלי החברה מוני סיטון למנכ"ל החברה איציק סיטון ולקצין הבטיחות בתעבורה סייד אזברגה על הביקור הפורה והמקצועי אשר ללא ספק יעזור לחניכים בעתיד.
 
בסיום הקורס בהצלחה יוסמך החניך שבאופן פועלו יהיה דוגמא לנהיגה נכונה לאחרים ויקפיד על הנהלים והכללים הנדרשים במימוש אחריותו. אדם בעל מודעות גבוהה לנושא בטיחות, אדם שלוקח אחריות בבדיקת רכבים טרם יציאתם לנסיעה, פועל לבצע הכשרות מקצועיות תוך ירידה לכל פרט ופרט, אדם שיהיה נכון לשקף תמונת מצב בטיחותית  לממונים עליו וכמו כן יפעל ליישם הוראות בטיחות לגבי כלי הרכב השייכים לארגון בו נמצא.

רק חינוך לבטיחות לכלל הנוהגים והכשרה מקצועית של המוסמכים לכך, קציני בטיחות, עשויים להפחית את התאונות בדרכים ולהביא לנסיעה בטוחה.
 
יו"ר האיגוד, שמעון סודאי והנהלת האיגוד מברכים את התלמידים בדרך צלחה לקראת הישורת האחרונה.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים