סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
לאחר דחיה של כשבועיים, היום (2/2/14) הינו המועד לתחילת האכיפה של תקנה 580
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 12) >> לאחר דחיה של כשבועיים, היום (2/2/14) הינו המועד לתחילת האכיפה של תקנה 580
17-1-14

מאת: שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות בתעבורה

בהתאם להחלטת ועדת הכלכלה מיום 4-11-13 בעניין תקנה 580 שאושרה בועדה, יצאה הנחיה חדשה מהמחלקה המשפטית במשרד התחבורה על פיה החל מקבלת ההודעה, על מנהל תחום קציני בטיחות מוטלת חובה לבדוק כל התקשרות חדשה ביחס לאופן ההעסקה שתהיה ישירה ולא באמצעות משרד עצמאי למעט חוק מוביל, בהתאם להחלטה ועדת הכלכלה .

בעקבות פעילות של גורמים ידועים, משרד התחבורה פנה למחלקה המשפטית במשרד המשפטים בבקשה לדחות את ההנחיה לבדיקת ההעסקה לתאריך .2/2/2014.  הבקשה אושרה ועברה לידיעת מנהל תחום קציני בטיחות. לצערנו, משרד התחבורה עדכן על כך רק מספר מצומצם של בעלי משרדים עצמאיים .
 
מרגע שנודע לנו על כך, דרשתי ממנהל התחום במשרד הבהרה, מדוע ההודעה המפורטת לא נשלחה גם לאיגוד קציני הבטיחות, היות ואנו האיגוד היציג והרשמי בישראל לקציני הבטיחות. בעקבות כך, לקראת הצהרים אתמול (יום ה') , התפרסמה הידיעה בניסוח המשובש שלפניכם.
  
ההשלכות והמסקנות להחלטה זאת ברורות - הכשרת אי האכיפה של משרד התחבורה במשך החודש הקרוב והמשך פגיעה קשה בבטיחות ובערכים עליהם אנו עמלים שנים רבות.
 
למרות שמדובר בזמן קצר (כשבועיים) אנו נוקטים בכל הצעדים ההכרחיים (כולל המשפטיים) ועושים כל שביכולתנו על מנת לבטל את החלטת משרד המשפטים. 

על אף ההחלטה על דחיית מועד תחילת בדיקות העסקה בשבועיים, אנו מברכים על כך שמשרד התחבורה מצהיר שוב, בערוציו הרשמיים,  על כוונתו להחל ולאכוף את תקנה 580 כפי שאושרה בוועדת הכלכלה, וכפי שהנהלת האיגוד עמלה במרץ רב לקדם.
 
להלן ההודעה שהתפרסמה אתמול -15-1-14 חשוב להזכיר, ההודעה יצאה בעקבות לחץ כבד שהפעיל האיגוד, היות ומדובר בהסתרת מידע מחלק גדול של קציני הבטיחות.
 
להלן קישור להודעה שהתפרסמה אתמול -15-1-14 באתר המשרד  בשעה 15:28  :
  http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=2881%3Asafety-officers-2014-01-16&catid=149%3Aflash-gaf-kzine-betihut-c&Itemid=259


 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים