סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
כלים להתנהגות בטוחה - מצגת של הרצאת ינאי דותן בכנס האיגוד בראשל"צ
דף הבית >> סירטונים ומצגות >> כלים להתנהגות בטוחה - מצגת של הרצאת ינאי דותן בכנס האיגוד בראשל"צ
26-9-19

ינאי דותן מהמרכז להעצמהדיבר על כלים להתנהגות בטוחה והסביר את הקשר בין אזורים מסויימים במוח שלנו לבין ההתנהגות הבטיחותית שלנו. דותן חידד את ההשפעה  של מצבים שבהם אנו נמצאים, על קבלת החלטות במצבים אלו. מה הגורמים שמשפיעים על קבלת ההחלטות שלנו וכיצד ניתן לשנות הרגלים לא נכונים. דותן הצביע על מצבים שבהם אנחנו מוצאים עצמנו ואינינו מודעים להשפעה שלהם על תהליך קבלת ההחלטות שלנו. כך למשל, מקומות המוכרים לנו כשקטים, שם טמונות הסכנות הגדולות ביותר ועלינו להיות ערים לכך. אם נהיה מודעים לכך, נוכל למנוע תאונות במקומות שלכאורה אין נשקפת בהם סכנה.  עם זאת, אנחנו נוטים לקחת סיכונים במקומות המוכרים לנו כמסוכנים ולא מצליחים לקבל החלטה שקולה. כשאנחנו במצבי לחץ, אנחנו לא יכולים לקבל החלטה שקולה. אם יצאנו לעקיפה במקום מסוכן והצליח לנו, אנחנו נקבל שוב ושוב החלטה שגוייה כי הצליח לנו ולנו זה לא יקרה וכך הדבר הופך להרגל מסוכן.
אפשר לשנות הרגלים לא נכונים ומסוכנים. שבירת סיטואציה משנה את ההרגל. כלומר, אם נהיה מודעים לסכנה במעשינו, נוכל לשנות את ההרגל השגוי ונתחיל  בטיפול בדברים קטנים המובילים  לשינוי של הרגלי הבטיחות. אם זה חשוב לנו, זה יהפוך להיות חשוב גם לאחרים ויגרום לשינוי תרבות. אפשר לשנות הרגלים רק צריך לתרגל את השינויים.

לעיון במצגת של ינאי דותן - לחץ כאן 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים