סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
רק בעשור האחרון, 880 פעוטות נשכחו ברכבים, מתוכם 31 קיפחו את חייהם
דף הבית >> עמודי כתבות >> רק בעשור האחרון, 880 פעוטות נשכחו ברכבים, מתוכם 31 קיפחו את חייהם
26-7-20

רק בעשור האחרון, 880 פעוטות נשכחו ברכבים, מתוכם 31 פעוטות קיפחו את חייהם. נוכח המקרים הרבים בהם נשכחים פעוטות ברכבים, בכדי למנוע ככל האפשר מקרים אלו, להלן צרור עצות פשוטות ויעילות כיצד ניתן להימנע מכך. קציני הבטיחות - מומלץ להעביר צרור עצות זה לכלל הנהגים בחברות בכדי למנוע מקרים מצערים כאלו שכאמור, לא אחת מסתיימים באובדן חיי הפעוטות.

1. להניח את התיק או הטלפון במושב האחורי.

 

2. לשים את הנעל של רגל שמאל ליד התינוק. עוד לא קרה שאדם מבוגר יצא מהרכב ללא נעל.

 

3.  גם אם הם קטנים מאוד ועדיין לא מדברים, לדבר איתם כל הנסיעה ולספר להם סיפורים. ככה תחשבו כל הזמן עליהם ולא על המיילים הדחופים או העובדה שאתם מאחרים לעבודה. 

 

4. לשים שירי ילדים ולשיר איתם. גם אם זה לא הסגנון המוזיקלי המועדף עליכם, השיטה הזאת עוזרת לשמור במודעות לאורך כל הנסיעה את העובדה שהפעוט מאחורה. גם אם הוא נרדם, אל תכבו את המוזיקה.

 

5. לצרף מוצץ למחזיק מפתחות - תזכורת ברגע שיוצאים מהרכב.

 

6. כל בוקר לסמס או להתקשר לבן/בת זוג שלקחו את הילדים לגן ולוודא שאכן הם הגיעו ליעד והכול בסדר. זה אולי יכול להיות מנג'ס קצת אבל עדיף 30 שניות של נדנוד וכולם ממשיכים בשלווה את היום. 

 

7. לתלות על העץ הריחני או מתחת למראה תמונה של הילדים, ואפשר גם להוסיף משפט שיעזור לכם לא לשכוח.

 

8. לשים את הלפטופ במושב האחורי.

 

9. תמיד להוריד אותם באותו סדר, אם יש יותר מילד אחד. ככה יש שגרה אוטומטית. אם משנים את הסדר עלולים לחשוב בטעות שהורדתם את כולם, כי בדרך כלל הבעיה היא כשמשנים את השגרה.

 

10. לא לדבר בשיחות עבודה במהלך הנהיגה כשהילדים ברכב. זה מלחיץ ומסיח את הדעת.

 

לשים לב בעת שינוי שגרה

"שכחת ילד ברכב עלולה לקרות לכל אחד מאיתנו, ברגע של עייפות וכאשר אנו עוברים לעשות פעולות באוטומט", אומרת אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים. "רבים ממקרי השכיחה מתרחשים בעת שינוי שגרה, ולכן בעיקר בתקופות מסוג זה אני קוראת להורים לנקוט באמצעי בטיחות נוספים, למשל לשים ארנק או פלאפון ליד התינוק, להתקין אפליקציה או להיות בקשר טלפוני עם בן הזוג ולבדוק שהוריד את הילד שהוריד את הילד מהרכב.

 

"הטמפרטורה ברכב עלולה להגיע עד לכ-70 מעלות צלזיוס. גם אם משאירים חלון פתוח מעט, מידת החום במכונית עולה לרמות מסוכנות ביותר לילדים. חום קיצוני משפיע על תינוקות ופעוטות במהירות רבה ובצורה חמורה מכיוון שממדי הגוף של ילדים קטנים, טמפרטורת הגוף שלהם עלולה לעלות במהירות הגדולה פי שלושה עד חמישה מהמהירות בה עולה טמפרטורת הגוף של מבוגר"

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים