סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
נהגים לפני רכישת רכב, מעדיפים בטיחות על מחיר
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 16) >> נהגים לפני רכישת רכב, מעדיפים בטיחות על מחיר
17-2-15
מהפכה בחשיבה של הנהג הישראלי. עד כה היה חשוב לנהג הישראלי הממוצע בעיקר המחיר, צריכת הדלק וגם איבזור הרכב זכה לתשומת לב משמעותית אצל הנהג הישראלי הממוצע.מסתבר כי הנהג הישראלי שינה טעמו. ממחקר של "אור ירוק" עולה כי 50% מהנהגים חושבים כי בטיחות הרכב היא הגורם החשוב ביותר בעת קניית רכב ורק 20% חושבים שהמחיר הוא החשוב ביותר. יחד עם זאת, כ- 40% מהנהגים אינם מעוניינים לרכוש מערכות בטיחות לרכב ול- 44% מהם אין מושג כמה כוכבי ריסוק יש לרכבם.
 
50% מהנשאלים טענו כי בטיחות הרכב, הוא הגורם החשוב ביותר בעת רכישת כלי רכב. במקום השני, 20% מהנשאלים השיבו כי מחיר כלי הרכב הוא הגורם החשוב להם בעת קניית כלי רכב ובמקום השלישי, 18% מהנשאלים השיבו כי צריכת הדלק היא הגורם המרכזי בעת הרכישה. כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון המחקר גיאוקרטוגפיה עבור עמותת אור ירוק. 
 
המחקר נועד לבחון את מודעות הציבור כלפי מערכות טכנולוגיות שונות להגברת הבטיחות ברכבים, השימוש במערכות אלה, עמדות ותפיסות בדבר יעילותן, ונכונות לרכוש מערכות שונות.
 
למרות שנושא הבטיחות נמצא בראש סדר העדיפויות בעת רכישת כלי רכב, הרי ש- 44% מהנהגים שנשאלו לא ידעו לענות כמה כוכבי ריסוק יש לרכב שברשותם. חמור מכך - 35% מהנשאלים כלל לא ידעו מהו המושג "כוכבי ריסוק". 
 
"כוכבי ריסוק" הם ציון תוצאות מעבדה, לבחינת כלי הרכב בשלושה מצבי תאונה: התנגשות חזיתית, התנגשות צידית והתנגשות צידית בעמוד. הציון המשוקלל ניתן לנוסעים בכלי הרכב, לנהג, לנוסעים בתוך כלי הרכב ולהולכי הרגל הנפגעים מחזית כלי הרכב. הציון נע בין כוכב ריסוק אחד לחמישה כוכבי ריסוק.
 
בנוסף, למרות שהנהגים נותנים לבטיחות כלי הרכב חשיבות גבוהה, נכונותם של הנהגים לרכוש מערכות בטיחות נמוכה יחסית. הסקר בדק שלוש מערכות הגנה לכלי הרכב – מערכת ESP המונעת איבוד שליטה והתהפכות ; מערכת להתראת שמירת מרחק וסטייה מנתיב; וחיישני רוורס  המתריעים בנסיעה לאחור על קירבת מכשול לחלק האחורי של כלי הרכב.
 
38% מהנשאלים ענו כי הם כלל לא מעוניינים לרכוש מערכת המתריעה על שמירת מרחק וסטייה מנתיב. לצורך השוואה, רק 7% ענו כי הם בעלי נכונות גבוהה מאד לרכישת המערכת. בנוסף\ 27% ציינו כי הם כלל לא מעוניינים לרכוש מערכת ESP בסכום חד פעמי של 1,600 שקל, ו- 25% ציינו כי הם כלל לא רוצים לרכוש חיישני רוורס. 
 
עוד נמצא בסקר, כי 92% מהנשאלים מכירים את מערכת חיישני הרוורס, 77% מהנשאלים מכירים את המערכת המתריעה כאשר ישנה סטייה מנתיב הנסיעה ו-61% מכירים את מערכת ESP המונעת איבוד שליטה והתהפכות כלי הרכב
 
שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "על מדינת ישראל מוטלת האחריות לוודא כי מחירים של מערכות מצילות חיים, יהיו שוות לכל נפש ויהוו מערכות סטנדרטיות בקניית כלי רכב חדש. מערכות בטיחות יכולות להציל חיים ולכן יש לפעול על מנת שהן יותקנו בכמה שיותר כלי רכב. מעבר לכך, יש לתת ציון לכל כלי רכב על פי אביזרי הבטיחות שיש בו ולהעניק לו בהתאמה, הנחה במיסוי".
 
לתושבי אזור הדרום הכי חשובה בטיחות כלי הרכב
 
55% מתושבי הדרום, טענו כי בטיחות כלי הרכב היא הדבר החשוב ביותר בעת קנייתו.
53% מתושבי הצפון, טענו כי בטיחות כלי הרכב היא הדבר החשוב ביותר בעת קנייתו.
50% מאזור המרכז, טענו כי בטיחות כלי הרכב היא הדבר החשוב ביותר בעת קנייתו.
47% מתושבי ירושלים, טענו כי בטיחות כלי הרכב היא הדבר החשוב ביותר בעת קנייתו.
47% מאזור הדרום, טענו כי בטיחות כלי הרכב היא הדבר החשוב ביותר בעת קנייתו.
 
כמעט מחצית מתושבי אזור המרכז לא יודעים כמה כוכבי ריסוק יש בכלי הרכב שלהם
 
46% מתושבי המרכז, לא יודעים כמה כוכבי ריסוק יש לכלי הרכב שלהם.
45% מתושבי הדרום, לא יודעים כמה כוכבי ריסוק יש לכלי הרכב שלהם.
45% מתושבי הצפון, לא יודעים כמה כוכבי ריסוק יש לכלי הרכב שלהם.
44% מתושבי השרון, לא יודעים כמה כוכבי ריסוק יש לכלי הרכב שלהם.
40% מתושבי ירושלים, לא יודעים כמה כוכבי ריסוק יש לכלי הרכב שלהם.
 
אביזרי בטיחות בכלי הרכב הם אביזרים מצילי חיים. כיום קיימים חמישה כוכבי ריסוק מקסימאליים, אשר מדרגים את רמת הבטיחות, לכלי הרכב.

ישנן מערכות בטיחות רבות שניתן לרכוש בנפרד  ולהתקין אותן גם בכלי רכב שאינו חדש. מערכות להתרעה על סטייה מנתיב, מערכות לשמירת מרחק בין המכונית הנוסעת לבין המכונית שמלפנים, מערכות התרעה בנסיעה לאחור וכו'. למערכות אלו תפקיד חשוב במניעת תאונות דרכים והן נחשבות למצילות חיים.  
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים