סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
עיריית כרמיאל מצטרפת למהפכה הירוקה ומצטיידת בכלי רכב חשמליים
דף הבית >> עמודי כתבות >> עיריית כרמיאל מצטרפת למהפכה הירוקה ומצטיידת בכלי רכב חשמליים
18-6-20


עיריית כרמיאל מצטרפת למהפכה הירוקה ומצטיידת בכלי רכב חשמליים  
 
כלי הרכב החשמליים ישמשו לפיקוח, מחזור פסולת, הובלה, לוגיסטיקה ואף חלוקת מזון ותרופות לקשישים. הודות להינע החשמלי המלא שאינו מזהם את הסביבה, עלויות התפעול והתחזוקה זולות במיוחד וחוסכות משאבים רבים לעומת כלי רכב קונבנציונלים.

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי: "המעבר לרכבים חשמליים מנצח בשלושה פרמטרים עבורנו: בחיסכון כלכלי, באיכות הסביבה וביצירת סביבת עבודה איכותית לעובדים. אנו מאמינים כי בהמשך נרחיב הפעילות ונרכוש רכבים נוספים".
  • עיריית כרמיאל מצטרפת למהפכה הירוקה עם הצטיידות במשאיות חשמליות עירוניות של GOUPIL  מבית POLARIS ומיובאות על ידי ד.ל.ב מוטוספורט
  • רכבי GOUPIL G4 נרכשו בשתי תצורות – PICKUP ו-TIPPER לטובת שירות עירוני במשימות תחזוקה וניקיון העיר ואף לחלוקת מזון ותרופות לקשישים בעיר
  • ההינע החשמלי של רכבי ה-G4 מבוסס על סוללת ליתיום ומנוע חשמלי שמפיק 10 KW ו-5.5 קג"מ. טווח הנסיעה הנו עד 120 ק"מ ומשך זמן הטעינה משקע ביתי רגיל (220 וולט) ממצב ריק לגמרי יארך 6 שעות.
 

 בטקס חגיגי בהשתתפות ראש העיר משה קונינסקי, מנכ"ל ד.ל.ב מוטוספורט משה ראובני, מנכ"ל העירייה ומנהלי אגפים נמסרו המשאיות הזעירות והחשמליות של GOUPIL המיובאות לישראל על ידי ד.ל.ב מוטוספורט, לעיריית כרמיאל. משאיות עירוניות אלה מדגם G4 של חברת GOUPIL מבית POLARIS, בעלות רישוי צהוב, ישמשו את עובדי העירייה במגוון משימות בהן תחזוקה, ניקיון, פיקוח, ניטור איכות הסביבה ואף למשימות חלוקת מזון ותרופות לקשישים בעיר. בבחירתה ברכבי GOUPIL מקדמת ומפתחת העירייה מדיניות תכנון עירונית המקדמת את המרחב הציבורי בעיר ואת איכות החיים בד בבד עם אכפתיות לאיכות הסביבה, לרווחת העובדים, התושבים והתיירים בעיר.

העירייה בחרה להחליף מספר כלי רכב בעלי מנועים מזהמים ולהתחדש בכלי רכב יעילים, חסכוניים, המציעים עלויות נסיעה ותפעול זעומות ביותר של כ-9 אג' לק"מ, מה שמהווה חיסכון שנתי עצום בכל קנה מידה אל מול מנועי הבעירה שהשתמשו בהם עד היום.

הכלים שנבחרו בשלב הראשון הם מדגם PICK UP ומדגם TIPPER בעלי הינע חשמלי מלא וסוללת ליתיום מתקדמת החוסכות תחזוקה או טיפול שוטף, עם טווח נסיעה בין טעינות של עד 120 ק"מ. הסוללה נטענת מכל שקע ביתי רגיל 220 וולט, כך שהעירייה לא נדרשה לפרוס תשתיות ייעודיות לטובת כלי הרכב. זמן טעינה מלאה יארך עד 6 שעות ,יחד עם זאת קיימת האפשרות בנוסף גם לטעון את הסוללה לפרקי זמן חלקיים ללא תלות בזמן או אחוז הטעינה.

לדגמים אלו ארגז אחורי פתוח ומשטח הטענה באורך 2.15 מטר שטוח לגמרי עם רשתות צד פריקות להגדלת נפח ההטענה וגמישות בסוג התכולה המועמסת למשימות הובלה ופינוי כגון גזם, פסולת, אשפה, קרטונים, נשיאת ארגזים, תמרורי שילוט, משטחים ועוד. דגם ה-TIPPER מאובזר בנוסף בזרוע הידראולית ("הייבר") לטובת הטענה ופריקה קלה גמישה של התכולה שמשקלה אף מעל ל-800 ק"ג.
ה-GOUPIL הינו כלי רכב קומפקטי ביותר עם כושר תמרון גבוה, רדיו סיבוב זעיר ומנוע חשמלי חזק עם מומנט גבוה כך שהוא עמד בדרישות הייחודיות  של ניידות ברחובות העיר המשופעת בעליות תלולות.
 
מחירים ועלויות:
מחירה של ה-G4 המשאית הזעירה של GOUPIL עומד על החל מ-105,000 שקל או 2,650 שקל לחודש בהסכם ליסינג לשלוש שנים (לפני מע"מ). בחישוב לפי נסועה שנתית, ה-G4 "תצרוך" חשמל לנסיעה בעלות של כ-150 שקל לחודש בלבד, מה שמהווה חיסכון משמעותי בעלויות הרכישה והתפעול של הרכב לעומת מסחריות קונבנציונליות עם מנועי דיזל.
 
ראש עריית כרמיאל: "כעירייה אנו נדרשים כל העת לחדשנות וחיסכון. המעבר לרכבים חשמליים מנצח בשלושה פרמטרים עבורנו: בחיסכון כלכלי, באיכות הסביבה וביצירת סביבת עבודה איכותית לעובדים. אנו מאמינים כי בהמשך נרחיב הפעילות ונרכוש רכבים נוספים".
 

אודות GOUPIL:
GOUPIL הנה יצרנית רכב חשמלי מצרפת אשר נוסדה בשנת 1996 ונרכשה על ידי POLARIS האמריקנית בשנת 2011. החברה ייצרה עד כה למעלה מ-20,000 כלי רכב חשמליים מסוגים שונים עבור למעלה מ-1,000 לקוחות. לחברה נציגויות ב-35 מדינות.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים