סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  


             
_________
 


        
 
הצעת חוק : חובת התקנת חיישני בטיחות ברכב מסחרי או ציבורי
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 11) >> הצעת חוק : חובת התקנת חיישני בטיחות ברכב מסחרי או ציבורי
14-11-13
הצעת חוק שהוגשה ע"י ח"כ חמד עמאר נועדה למנוע תאונות דרכים כתוצאה משדה ראיה מוגבל בכלי רכב מסחריים גדולים.

מספר בלתי מבוטל של תאונות מתרחש בין כלי רכב מסחריים וציבוריים לבין הולכי רגל, אשר חוצים את הדרך לפני הרכב, ועקב מבנה הרכב הגבוה נעלמים מעיני הנהג ומשדה הראיה שלו.
כתוצאה מתאונות אלו נגרמות מספר רב של פגיעות ברכוש ובנפש שאת מרביתן ניתן למנוע באמצעות התקנת מערכת חיישנים ברכב המתריעה בפני הנהג על גבי צג, או באמצעות השמעת אות אזהרה שהרכב קרוב לעצמים המצויים בקרבתו מלפנים.

לפיכך, מוצע כי בכלי רכב ציבורי או בכלי רכב מסחרי חדש, שמשקלם מעל 4 טון, תחויב התקנתה של מערכת חיישנים המתריעה על התקרבות מסוכנת לעצמים.

שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות בתעבורה רואה בברכה את הצעת החוק של ח"כ עמאר ותומך בה הואיל ומערכת חיישנים כגון זו המוצעת, אכן מתריעה על התקרבות מסוכנת לעצמים ליד הרכב  אך היא יעילה גם במקרים הנובעים ממצב של עייפות הנהג. גם במקרים כאלו מערכת החיישנים תהיה לעזר רב ותמנע תאונות.


 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
 

 

 
 


  

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים