סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מ-1 בנוב' 2016: משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים יחויבו בהתקנת מערכות בטיחות מצילות חיים
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 17 >> מ-1 בנוב' 2016: משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים יחויבו בהתקנת מערכות בטיחות מצילות חיים
1-2-16
מ-1 בנוב' 2016: משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים יחויבו בהתקנת מערכות בטיחות מצילות חיים
 
משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים מעל 3.5 טון יחויבו בהתקנת מערכת סטייה מנתיב ומערכת שמירת מרחק מלפנים. מדובר במערכות מצילות חיים ממדרגה ראשונה, העשויות לצמצם באופן משמעותי את תאונות הדרכים בהן מעורבים כלי רכב אלה ולחסוך בחיי אדם רבים
 


צעד נוסף במאבק בתאונות הדרכים. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חתם היום (יום שני) על תקנה חדשה שתחייב משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים, משנת ייצור 2012 ואילך, להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים בכלי הרכב.
 
החל מ-1 בנובמבר 2016 יחויבו משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים בעלי משקל כולל של מעל 3.5 טון, בהתקנת שתי מערכות מצילות חיים, מערכת בקרת סטייה מנתיב ומערכת שמירת מרחק מלפנים. מועד התחולה של התקנה נקבע ל-1 בנובמבר, במטרה לאפשר לציי הרכב הקיימים להערך ליישום התקנה החדשה.
 
מערכת בקרת סטייה מנתיב מתריעה בפני הנהג על סטייה של הרכב מנתיב הנסיעה ומערכת שמירת מרחק מלפנים מזהה מכשול מלפני הרכב או אי שמירת מרחק בין כלי הרכב בכביש, ומתריעה על כך בפני הנהג.
 
סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה, אבנר פלור, ציין כי מערכות הבטיחות יותקנו באמצעות יצרנים מקומיים או נציגי היצרנים מחו"ל, זאת בדומה להתקנות המבוצעות כיום בכלי הרכב הפרטיים.
 
יצוין כי משאיות, אוטובוסים או אמבולנסים חדשים במשקל כולל מעל 3.5 טון שהגיעו לישראל החל מנובמבר 2015, מצוידים במערכות בטיחות אלה.
 
שתי המערכות נבחנו על ידי מדינות האיחוד האירופי, הוכחו כמערכות בטיחות בעלות פוטנציאל גבוה לצמצום מספר הנפגעים בתאונות דרכים, ועמדו במבחן של עלות מול תועלת. לכן הוחלט על ידי יצרני הרכב להתקין את המערכות בכלי הרכב, בהתאם לתקינה האירופאית.
 
חובת התקנת מערכות הבטיחות היא צעד משלים שיזמו משרדי התחבורה ורשות המסים למתן תמריצי מס הניתנים החל מאוגוסט 2013 לכלי רכב פרטיים שיובאו לארץ עם מערכות בטיחות, במטרה לעודד רכישה של כלי רכב בטיחותיים יותר. מדובר בהטבות מס הניתנות גם לכלי רכב שהתקינו מערכות בטיחות על ידי יצרנים מקומיים.

תקנות התעבורה (תיקון מס' 2 התשע"ו-2016) - חובת מערכת התרעה מפני התנגשות מלפנים לכל רכב מעל 3500 ק"ג + אוטובוסים לכל סוגיהם.
עפ"י החקיקה הרצ"ב-תקנת תעבורה 364ו  

לא ניתן יהיה לבצע רישוי חדש או חידוש רישוי לכלי הרכב הנדונים ללא המערכת המוזכרת לעיל.

עד החלת התקנה יש להתארגן ברכש ובהתקנת המערכות הנ"ל..
שימו לב קיים פטור - לרכב שברישיונו כתוב שהינו רכב כיבוי - כלומר כבאית .
לנוחותכם צורפה גם תקנת תעבורה 271א. ובה סוגי פירוט סוגי כלי הרכב המופיעים בתקנת התעבורה 364ו .

לידיעתכם - ביום העיון הקרוב בשפיים ימסרו פרטים כיצד יש להיערך לקראת התקנה החדשה.

לעיון בתקנת התעבורה 271 - לחץ כאן
לעיון בתקנת התעבורה 364 - לחץ כאן


 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים