סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
בית המשפט העליון - במהלך חודש ינואר תתקבל החלטה בדבר המשך הליך "אופן ההעסקה"
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון המשך 18 >> בית המשפט העליון - במהלך חודש ינואר תתקבל החלטה בדבר המשך הליך "אופן ההעסקה"
9-10-16

מאת"עו"ד ניסים עזרן, היועץ המשפטי של איגוד קציני הבטיחות בתעבורה

היום, 9.10.2016, התקיים דיון בבית המשפט העליון בירושלים, בערעור שהגיש האיגוד כנגד החלטת בית המשפט המחוזי. נזכיר, כי בפסק דינו קבע בית המשפט המחוזי, כי המונח "יעסיק" שבתקנות התעבורה ובתקנות שירותי הובלה אינו מחייב קיום יחסי עובד מעביד.

הדיון התקיים בפני כבוד השופט נ' הנדל, כבוד השופט צ' זילברטל וכבוד השופטת ד' ברק-ארז.

לדיון התייצבו נציגי משרד התחבורה, נציגי משרדי כוח האדם, ארגון א.מ.ת. שהגיש בקשה להצטרף כידיד בית משפט, מר ג'קי לוי ונציגי האיגוד.

בית המשפט העליון הבהיר, כי מדובר בסוגיה חשובה המעלה שאלות שיש לדון ולהכריע בהן. בהמשך, הציע בית המשפט לדחות את ההכרעה בערעור במספר חודשים, בניסיון להביא במסגרתם להשלמת תיקון תקנות התעבורה ובכך, לקדם פתרון סופי ומוחלט לסוגיה.

בית המשפט העליון פנה אל המדינה ודרש ממנה להודיע על מועד הגשת נוסח תיקון תקנות התעבורה לועדת הכלכלה של הכנסת. בית המשפט העליון דחק במדינה לקצר את המועד שביקשה בתחילה, ובסופו של דבר הודיעה המדינה שנוסח תיקון התקנות יוגש עד סוף השנה האזרחית הקרובה, לאחר שיאושר על ידי משרד המשפטים.

נזכיר, כי הדיון בתיקון תקנות התעבורה החל לפני למעלה מ – 3 שנים ועד כה לא הושלם ולפיכך, האיגוד שמח ומברך על מעורבותו ופיקוחו של בית המשפט העליון על הליך השלמת תיקון התקנות.

האיגוד רואה את האמירות וההחלטה של בית המשפט באופטימיות זהירה.

מדובר בעוד צעד חשוב, אחד מיני רבים, אל עבר המטרות הסופיות אליהן חותר ויחתור האיגוד – בטיחות תעבורתית וביטחון תעסוקתי.

במהלך חודש ינואר תתקבל החלטה בדבר המשך ההליך ואנו כמובן נוסיף ונעדכן.

 


לעיון בהחלטה בתיק העירעור - לחץ כאן

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים