סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מספר ההרוגים בתאונות דרכים ממשיך להיות גבוה
דף הבית >> ארכיוני האתר (המשך) >> ארכיון (המשך 15) >> מספר ההרוגים בתאונות דרכים ממשיך להיות גבוה
30-6-15

157 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים בשנת 2015,
כך על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הנתונים נכונים ל- 8.6.15). מזעזעת אפילו יותר העובדה כי מספר ההרוגים עלה בכ-28% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2014. המשמעות היא, כי 34 בני אדם נוספים, קיפחו את חייהם בתאונות דרכים השנה, לעומת השנה שעברה. 
 
עלייה זו, של כמעט 30% במספר ההרוגים, היא עלייה שלא הייתה כמותה כבר עשור לפחות. אם מגמה זו תמשיך לאורך כל השנה, בסוף שנת 2015 אנו עלולים להגיע למספר מחריד של למעלה מ- 400 הרוגים בתאונות דרכים, מספר שיחזיר אותנו שנים אחורה במאבק בתאונות הדרכים.
 
עוד עולה מהנתונים, כי העלייה הגבוהה ביותר במספר ההרוגים היא בקרב הנוסעים ברכב: 44 נהגים נהרגו בתאונות דרכים השנה לעומת 31 בשנה שעברה, ו-37 נוסעים ברכב נהרגו לעומת 20 בשנה שעברה. גם בקרב רוכבי האופניים וכלי הרכב הדו גלגליים יש עלייה במספר ההרוגים. 
 
גם חברי הכנסת הבינו כי המצב הנוכחי הוא בלתי אפשרי והגישו שאילתות לשר התחבורה והבטיחות בדרכים בנושא. חבר הכנסת נחמן שי ממפלגת "המחנה הציוני", הגיש שאילתא לשר התחבורה והבטיחות בדרכים בשבוע שעבר, בה ציין את הנתונים הקשים של חודש מאי: "החודש נהרגו 38 בני אדם בתאונות, המספר החודשי הגבוה ביותר בשלוש השנים האחרונות. נתון זה יחד עם העלייה במספר ההרוגים מחייב מענה לקטל בכבישים". במסגרת השאילתא מבקש ח"כ שי לדעת האם נקבע יעד ממשלתי להפחתת מספר ההרוגים ומה מתוכנן להיעשות בכדי להפחית את הקטל בדרכים?
 
חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה ממפלגת "הרשימה המשותפת" ציין גם הוא את העלייה במספר ההרוגים השנה והוסיף כי "מדובר בשנה השלישית שהממשלה אינה עומדת ביעד שהציבה". גם הוא שאל את שר התחבורה והבטיחות בדרכים מה הסיבות לעלייה הזו ומהו היעד להפחתת מספר ההרוגים בשנת 2015.
 
אור ירוק: "אנו נמצאים במצב של אסון לאומי שלא היה כמותו כבר 10 שנים, אך למרות העלייה הגבוהה והמדאיגה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים שותק. על משרד התחבורה לקחת אחריות על המצב ולמצוא את הפתרונות למניעת הרוגים נוספים בתאונות הדרכים בישראל". 

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים