סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
לראשונה - יחידת אופנועים סמויה באגף התנועה של משטרת ישראל
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון ידיעות מהמשטרה >> לראשונה - יחידת אופנועים סמויה באגף התנועה של משטרת ישראל
14-7-11
לראשונה – יחידת אופנועים סמויה באגף התנועה

לראשונה, הקים אגף התנועה זרוע מבצעית של אופנועים סמויים בסיירת הארצית, אשר תמנה תחילה כעשרה אופנועים שיבצעו אכיפה לצד משטרת התנועה הארצית וישתתפו במבצעים הנערכים ע"י היחידה המרכזית של אגף התנועה ובכלל זה - מעקבים ומעצרים.

כידוע, רוכבי האופנועים של משטרת התנועה הארצית בעלי יתרון יחסי על פני ניידת, בכל הקשור לעבירות (בפרט בעת עומסי תנועה), מהירות תגובה באירועים וכמובן - הופעה ודרכי פעולה מרתיעים כנגד עברייני תנועה בכל כלי רכב, לרבות אופנועים אחרים .

הקמת היחידה התאפשרה בתום פיילוט שנערך לאחרונה, במסגרתו נלקחו עשרה אופנועים משטרתיים כבדים מסוג BMW 1200 ובוצעו בהם שינויים חזותיים המסווים כל פרט משטרתי, עד להפעלתו בעת הצורך ובכלל זה :

א. הורדת הפנס המהבהב מעמוד גבוה אחורי (תורן) והסלקה מתחת לארגז אחורי (נראה בעת ההפעלה)
ב. הורדת ארגזים צדדיים עם לוגו אגף התנועה - המזוהים אם האופנועים המשטרתיים הגלויים .
ג. הסתרת הכיתוב והלוגו שעל מיכל הדלק משני הצדדים ע"י יריעה שחורה הנשלפת בחלקה באמצעות סקוץ' וחושפת את הכיתוב "משטרה" בעת הצורך .
ד. הסתרת הפנסים המהבהבים המוצבים מלפנים (פנסים בצבע כחול אדום) ע"י רשת שחורה , שרק בעת ההדלקה נראים למרחק .
ה. השחרת מגן קדמי לשם הסתרת הלוגו המשטרתי .
ו. החלפת לוחית הרישוי - מלוחית שטרתית -אדומה לאזרחית- צהובה (כמו שאר האופנועים) .

פרטי הלבוש של שוטרי הסיירת , לרבות אמצעי המיגון מוסווים ובעת הפניה לאזרח , מופעלים אמצעי הזיהוי הנדרשים לשם ביצוע האכיפה בביטחה , כשלמעשה זיהוי עברייני תנועה נערך ביתר קלות , תוך אכיפה חסרת פשרות כנגד נהגים מסוכנים ובריוני כביש . יש לציין, כי אופנועים אלה מאפשרים שילוב אכיפה ייחודי ואפקטיבי עם ניידות ואופנועים סמויים ואף גלויים וכן הרתעה כנגד דו-גלגלי המסתירים ומקפלים את לוחיות הרישוי תוך ניסיון בריחה מניידות.

             אופנועי משטרה גלויים                     אופנועי משטרה מוסווים   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים