סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
רף אכיפת האלכוהול הורד חזרה אל 290 (מיקרוגרם)
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> רף אכיפת האלכוהול הורד חזרה אל 290 (מיקרוגרם)
14-10-10
בית המשפט המחוזי בי-ם , בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים (עפ"ת 25457-04-10) , פרסם הבוקר (14.10.10) את החלטתו בנושא רף האכיפה הנדרש ע"י מכשיר הינשוף , במסגרת ערר שהגישה המדינה כנגד החלטת בית משפט שלום י-ם בנדון (אשר קבע רף של  400 מיקרוגרם) .
 
כבוד השופטים נֹעם סולברג  (אב בית הדין) , כב' השופט ד"ר יגאל מרזל וכב' השופט דוד מינץ קבלו את ערר המדינה ודחו את החלטת בית משפט שלום י-ם !!!   משמעות פסיקה מנחה זו, הינה הורדת רף האכיפה ל– 290 מיקרוגרם ( התואם את מדיניות האכיפה של אגף התנועה)   .  
 
בתוך כך , ציינו כבוד השופטים בהחלטתם את הדברים הבאים :
"אנו סבורים כי נפלה טעות בפסק הדין של בית משפט קמא, שבאה לידי ביטוי בקביעה כי הרף הראוי לאכיפה הוא 400 מק"ג אלכוהול בליטר אוויר נשוף. הטעות היא בקביעת שולי ביטחון רחבים יתר על המידה. אין צורך ולא הצדקה ברף אכיפה שכזה, אשר מסכל אכיפה ראויה של האיסור על נהיגה בשכרות, מן הרעות  החולות והמסוכנות שבמקומותינו."  "ניתן להסתפק אפוא ברף נמוך מזה, אשר יש בו כדי להבטיח הימנעות מהרשעתם של חפים מפשע".
בהתחשב בכלל 'מקדמי הביטחון', הודיע פרקליט המחוז כי רף אכיפת עבֵירת הנהיגה בשכרות במה שנוגע  לבדיקות נשיפה באמצעות מכשיר הינשוף יעמוד מעתה על 290 מק"ג אלכוהול בליטר  אוויר נשוף. מדיניות אכיפה עדכנית זו, היא הנכונה והראויה בנסיבות, והריהי מחייבת  את המדינה בכל אתר ואתר. 
אגף התנועה מברך על ההחלטת כבוד השופטים , העולה בקנה אחד עם מדיניות האכיפה שנקבעה לאחרונה במשטרה  , ואנו מאמינם שמעתה תהא אחידות נדרשת ומחייבת על כלל בתי המשפט בהתאם לפסק דין מנחה חשוב זה .
כידוע , סוגיית רף האכיפה בינשוף הביאה את בתי המשפט להימנע ממתן החלטות , דבר שהביא לעומסים עד מתן החלטה זו היום . משהובהרה עתה הסוגיה , הנחה ר' אגף התנועה , ניצב אבי בן חמו , על הגברת האכיפה ומיקודה בנושא השכרות .
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים