סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
החמרה ניכרת בענישה: עד 20 שנות מאסר למורשע בתאונת "פגע וברח".
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> החמרה ניכרת בענישה: עד 20 שנות מאסר למורשע בתאונת "פגע וברח".
5-12-10
נוכח ההתגברות  של תופעת תאונות "פגע וברח", קיבלה היום וועדת שרים לענייני תחבורה החלטה על החמרה ניכרת בעונש הצפוי  למי שיורשע בסוג זה של עבירה.
עד כה העונש המירבי  לעבירה זו היה 9 שנות מאסר.לאחר אישור הכנסת, העונש המירבי על הפקרת פצוע יהיה 20 שנות מאסר.
בישראל מתבצעת מידי יום בממוצע תאונת "פגע וברח" אחת. כ-50 מקרים מתאונות אלו מסתיימים בתוצאות חמורות של פצועים קשה והרוגים.  יתר התאונות מסתיימות  בנפגעים קל ובינוני.
ברוב המקרים מי שברח ממקום התאונה מסגיר עצמו תוך מספר שעות מעת הארוע, לאחר שהתעשת והבין את מה שעשה. הבריחה במקרים אלו מתרחשת עקב בלבול והלם שנגרמים כתוצאה מהתאונה.
ישנם כמובן מקרים אחרים בהם הפוגע לא הסגיר את עצמו. במקרים אלו מדובר בדרך כלל בנהגים עבריינים או בכאלו שהייתה להם סיבה נוספת לא להסגיר עצמם כגון: רשיון נהיגה פסול, העדר ביטוח, רכב לא תקין, שיכרות, נהיגה תחת השפעת סמים וכו'.
רק כ-20% מבין הנהגים שברחו ממקום התאונה וביצעו תאונה קשה נתפסים ע"י המשטרה.
נוכח נתונים אלו, יש לקוות כי החמרת העונש על נהגים המתנהגים בשפלות ומפקירים פצועים בשטח, תביא להרתעת הנהגים לברוח ממקום התאונה ותפחית את מספר תאונות ה"פגע וברח".

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים