סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
נחצה הרף של 330 הרוגים שקבעה הממשלה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> נחצה הרף של 330 הרוגים שקבעה הממשלה
5-11-10
כחודשיים לפני תום השנה  נחצה הרף של היעד השנתי למספר הרוגים בכבישים. גם בשנה שעברה הציבה הממשלה יעד  למקסימום מספר הרוגים אך בניגוד לשנה זו,  היעד בשנה שעברה הושג בהצלחה. בשנה שעברה היעד היה לא לעבור 375 הרוגים ובפועל במהלך 2009 נהרגו "רק" 346 איש. מספר זה מהווה ירידה של כ-20% לעומת מספר ההרוגים בשנת 2008.

 ועדת שיינין שהתכנסה ב-2005 לדון בתוכנית רב שנתית לבטיחות בדרכים, קבעה יעד של הפחתת ההרוגים בתאונות דרכים עד 2015  אל מתחת ל-300 הרוגים בשנה. הדבר מחייב הערכות רצינית ומסודרת של הרשויות האחראיות  לקראת השגת יעד זה. תכניות של "טלאי על טלאי" ופתרונות נקודתיים לא יועילו להשגת היעדים של וועדת שיינין. ללא הגדרת היעדים כמשימה לאומית ראשונה בחשיבותה, ללא הגדרת יעדים מספריים של מספר הרוגים שאסור לעבור אותם וללא  תוכניות רב שנתיות מסודרות עם הקצאת משאבים מתאימים, ההמלצות של וועדת שיינין ישארו  רק על הנייר ויהיו בגדר של המלצות בלבד.

השנה צפויה שנת שיא של כל הזמנים במכירת כליי רכב חדשים. כ-200,000 כלי רכב חדשים צפויים להתווסף למצבת כליי הרכב הנעים על הכבישים. כבישים שאך לפני שנים מעטות הכילו ברווחה את כמות כליי הרכב שנעה עליהם, היום קורסים תחת נטל ריבוי כליי הרכב  עליהם. קצב גידול התשתיות התחבורתיות אינו מדביק את קצב  המכוניות המתווספות לכבישים. התנועה משנה לשנה הולכת והופכת קשה ומסורבלת יותר.
אכיפת תקנות וחוקי תנועה נעשת לא במדה מספקת. רק השנה התבשרנו על קיצוץ של  מאות תקנים במשטרת התנועה שמן הסתם יביא לצמצום האכיפה שגם כך היא מוגבלת למדי.  בתי המשפט מתנהגים בסלחנות יתרה וגוזרים עונשים מגוכחים על עברייני תנועה שאינם מרתיעים נהגים מועדים לפורענות. תוכניות למודים לחינוך הדור הצעיר לזהירות בדרכים מקוצצות או מתבטלות חדשות לבקרים. תוכניות הסברה למבוגרים , קולם אינו נשמע די, המלצות וועדת שיינין אינן מיושמות.
נוכח דברים אלו, מה הפלא איפא כי רף  מספר ההרוגים אינו יורד ?
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים