סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
נהג מונית שכינה נוסעת עיוורת "מפגרת ומטומטמת" יפצה אותה ב- 4000 שקלים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> נהג מונית שכינה נוסעת עיוורת "מפגרת ומטומטמת" יפצה אותה ב- 4000 שקלים
1-6-11
נהג מונית מאשדוד שהתנהג בגסות כלפי נוסעת עיוורת, המלווה על ידי כלב נחייה וכינה אותה "מפגרת ומטומטמת" יפצה אותה ב- 4000 שקלים כך פסקה שופטת בית משפט השלום באשדוד, רובין לביא.
 
שופטת בית משפט השלום גזרה על נהג המונית בנוסף קנס של 3000 שקלים ופסלה את רישיון הנהיגה שלו לתקופה של שלושה חודשים. נהג המונית גם חוייב לחתום על התחייבות בסך 10 אלפים שקלים להימנע מלעבור עבירה דומה במשך שלוש שנים.
 
כתב אישום הוגש גם נגד חברת "מוניות העיר" באשדוד שהיתה בעלת קו השירות. במסגרת הסדר טיעון הודתה החברה באחריות למעשיו של נהג המונית ונידונה לקנס של 5000 שקלים ומתן פיצוי נוסף של 1500 שקל למתלוננת. בנוסף לכך חתמה החברה על התחייבות בסך 7000 שקלים להמנע מלעבור עבירה דומה במשך 3 שנים
 
הנוסעת הגישה תלונה למפקח על התעבורה במשרד התחבורה. בעקבות חקירת התלונה הוחלט במשרד התחבורה להגיש תביעה לבית משפט כנגד נהג המונית וחברת המוניות במסגרתה עבד הנהג.
 
מגזר הדין עולה כי הנוסעת, עיוורת, המלווה בכלב נחייה ביקשה לעלות למונית שירות ברחוב הבונים, סמוך לבניין העריה באשדוד. נהג המונית סירב תחילה להעלות את הנוסעת למונית, בטענה ש"אין מקום במונית" למרות שהיו מקומות פנויים ורק בהתערבות נוסעים שהעירו לו שהמונית חצי ריקה, הסכים להסיע אותה ואת כלבתה.
 
במהלך הנסיעה, נהג המונית אמר לנוסעת כי היא צריכה לנסוע באוטובוס ולא במונית שירות. בתגובה להערתה כי על פי החוק הוא חייב להסיע אותה ואת כלב הנחייה שלה השיב לה נהג המונית "אין דבר כזה".
 
הנוסעת ביקשה את פרטיו של נהג המונית אך הוא סירב למסור לה, עצר את המונית ודרש ממנה לרדת. כסירבה קילל אותה נהג המונית וכינה אותה "מפגרת ומטומטמת". נוסעת אחרת שלמזלה של המתלוננת היתה בעצמה נהגת רכב ציבורי התערבה לטובת הנוסעת וסייעה לה בהעברת פרטי נהג המונית למשרד התחבורה.
 
השופטת לביא ציינה בגזר הדין:"להיות נהג ציבורי משמעו לעמוד בחובות המוטלות עליו כלפי הציבור. אי לקיחת אחריות משמעו אי קבלת החובות המוטלות עליו בחוק, כלפי ציבור הנוסעים. יש צורך לא רק בהרתעת הנאשם אלא בהעברת מסר כלפי יתר נהגי המונית שאף הם אינם עוצרים למתלוננת בשל היותה מלווה בכלב נחייה".   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים