סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מ-1 בינואר ניתן יהיה שוב לגרוט מכוניות ישנות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 2) >> מ-1 בינואר ניתן יהיה שוב לגרוט מכוניות ישנות
14-12-11
מחדשים את מיזם גריטת כלי הרכב. החל מ-1 בינואר 2012 יוכל כל בעל רכב ישן משנת ייצור 1992 ומטה למסור את רכבו למגרש גריטה ולקבל פיצוי של 3,000 שקלים עבור הרכב, ממשרד התחבורה. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

לפני כשלושה חודשים הופסקה זמנית גריטת כלי הרכב הישנים לאחר שהתקציב השנתי שהוקצה לתוכנית הגריטה לשנת 2011 על ידי משרד האוצר, אזל לאחר תשעה חודשים בלבד, כתוצאה מהצלחת הפרויקט.

מאז החלה תוכנית הגריטה לפני כשנתיים, נגרטו 19,265 כלי רכב ישנים. כ-18 אלף מהם בני 20 שנה ויותר והשאר בני 15 שנה ומעלה.

יצויין כי מספר חודשים לאחר שהחל מיזם הגריטה החליט השר כץ להרחיב את התוכנית ולכלול בה גם כלי רכב בני 15 שנה ויותר שהורדו מהכביש על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה או על ידי בוחן תנועה של המשטרה.

לתוכנית הגריטה יש יתרונות רבים מעבר ליתרונות הכלכליים שלה, והיא נועדה לעודד בעלי רכב להוריד מהכביש מכוניות מזהמות ובלתי בטיחותיות לנסיעה.

על פי הערכות של כלכלנים התועלת נטו למשק הישראלי כתוצאה מצמצום זיהום האוויר בעקבות הפעלת התוכנית מגיעה ל-25-70 מיליון שקל לשנה לכל עשרת אלפים כלי רכב. 


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים