סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
משרד התחבורה סגר את מכון הרישוי לרכב אלן בחולון ל-5 ימים בלבד בעקבות ליקויי בטיחות חמורים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 2) >> משרד התחבורה סגר את מכון הרישוי לרכב אלן בחולון ל-5 ימים בלבד בעקבות ליקויי בטיחות חמורים
22-11-11
משרד התחבורה והבטיחות בדרכים החליט לסגור את מכון הרישוי לרכב אלן, בחולון ל-5 ימים בלבד, בעקבות ליקויי בטיחות חמורים שהתגלו בתפקוד המכון.

במהלך ביקורת שגרתית שערכו מפקחים של אגף הרכב במכון אלן התברר כי המכון אישר לתנועה רכב בלתי תקין.

מבדיקה חוזרת שערכו מפקחי אגף הרכב לאחד מכלי הרכב שיצאו ממסלול הרישוי נמצאו מספר רב של ליקויים במערכות רבות של הרכב לרבות ליקוי חמור במערכת הבלמים.

בוחני הרכב של אגף הרישוי גילו נזילות שמן בלמים בגלגלים האחוריים של כלי הרכב ודוושת בלם שיורדת עד הסוף.

במהלך שימוע שנערך לבוחנים שבדקו את כלי הרכב ולמנהל המקצועי של המכון אישרו הבוחנים המעורבים בבדיקה את הליקויים שנמצאו בבדיקה החוזרת שנערכה בנוכחותם.

במסגרת השימוע הובהר לבוחנים כי בדיקת הרכב לא בוצעה במיומנות המקצועית הנדרשת, כמתחייב מהנוהלים וכי ריבוי הליקויים וחומרתם מעידים על כשל מערכתי בהתנהלות המכון.

אגף הרכב החליט לסגור את מכון הרישוי אלן למשך חמישה ימים, החל מיום שני (אתמול, ה- 21 בנובמבר) ועד ליום שישי (25 בנובמבר, כולל).

כמו כן הוחלט לחייב את המכון להצטייד במצלמות טלוויזיה במעגל סגור, שיאפשרו לצלם את כל שטח המכון, כולל צילום של כל אחד מכלי הרכב הנכנסים למסלול הרישוי, במטרה להגביר את רמת הפיקוח.

------------------------------------------------------------------------------------

מעת לעת אנו מתבשרים על  "כשלים מערכתיים" של מכוני רשוי בכל רחבי הארץ, שלא לאמר "קומבינות" עם "מאכרים" להעברת מכוניות לא כשירות את הטסט השנתי.

נשאלת השאלה: האם סגירת מכון ל-5 ימים בלבד הינה עונש שירתיע את מכון אלן ודומיו מלעבור עבירות כגון זו ואחרות חמורות יותר  גם בעתיד ?

גולשי האתר מוזמנים להביע דעתם באשר לסוגיה זו.


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים