סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מחיר הבנזין לא עלה - כתוצאה מהפחתת הבלו המוטל על בנזין בשיעור של כ-30 אגורות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 1) >> מחיר הבנזין לא עלה - כתוצאה מהפחתת הבלו המוטל על בנזין בשיעור של כ-30 אגורות
1-8-11
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, פנה היום בדחיפות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדרישה להורות לשרי האוצר והתשתיות להפחית מיידית את העלאת הבלו על הסולר, בדומה להפחתה שבוצעה היום על מחיר הבנזין.

לדברי השר כץ, הפחתת העלאת הבלו נועדה למנוע התייקרות תעריפים נוספת במשק ופגיעה קשה בפרנסתם של העוסקים בענף ההובלה, ובעיקר בקרב נהגי המשאיות ונהגי המוניות.

שר האוצר, יובל שטייניץ, חתם אתמול על צו להפחתת הבלו המוטל על בנזין בשיעור של כ-30 אגורות, דבר שמנע את התייקרות מחירי הבנזין שהייתה צפויה להיכנס היום לתוקף. אולם, הצו לא חל על הבלו על הסולר, דבר שגרם לעלייה במחירו. זאת לאחר שגם בתחילת השנה נרשמה התייקרות במחירי הסולר בעקבות העלאת הבלו בשיעור של 20 אגורות.

השר כץ ציין כי העלייה במחירי הסולר תגרום לפגיעה קשה בענף ההובלה שכן התייקרות מחיר הסולר תחייב התייקרות בתעריפי ההובלה ובהמשך תביא לשרשרת של התייקרויות במשק שיפגעו בציבור הצרכנים.

שר התחבורה הדגיש כי השפעת עליית מחירי הסולר תביא לפגיעה גם בציבור נהגי המוניות והמשתמשים בהן, שכן ענף המוניות אינו מסובסד וכל העלאה של מחירי התשומות תחייב את עדכון תעריפי הנסיעה במוניות.

"במידה ולא יופחת הבלו על הסולר, כפי שהופחת על הבנזין, יידרש משרד התחבורה להעלות את תעריפי הנסיעה במוניות בשיעור של למעלה מחמישה אחוזים, וזאת כאשר רק בחודש מרץ 2011 הועלו התעריפים בשיעור דומה", אמר כץ.

שר התחבורה הוסיף כי העלאת הבלו על הסולר תגרום גם לעליית תשומות מפעילי התחבורה הציבורית והרכבת. דבר זה יחייב את הגדלת היקף הסבסוד הממשלתי או לחילופין יגרור גם כן להעלאת תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית והטלת נטל נוסף על הציבור.   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים