סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  


             
_________
 


        
 
מחדל משטרתי - זו תגובת הנהלת בתי המשפט בעניין התיק של שחר גרינשפן
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> מחדל משטרתי - זו תגובת הנהלת בתי המשפט בעניין התיק של שחר גרינשפן
15-3-11
שחר גרינשפן נפצעה קשה מאד בתאונה שארעה לפני כשנה וחצי כשהנהג מרק פטריק עלה על אי תנועה בהיותו שיכור ודרס אותה ואת חברתה.
חברתה של שחר נפצעה קל ואילו שחר נפצעה קשה מאד ונותרה משותקת בכל גופה.
בהסדר טיעון, נגזרו על הנהג הדורסן 1000 ש"ח קנס, 600 שעות עבודות שרות ו-6 שנים שלילת רשיון.
מכתב מרגש שפרסמה יעל אחותה של שחר, עורר גל של ביקורת ציבורית על העונש המגוחך שנגזר על מרק פטריק.
בצעד יוצא דופן הגיבה אתמול הנהלת בתי המשפט על הביקורת הציבורית על העונש הקל של הנהג הדורסן.
עורכת הדין של שחר, ענת קאופמן, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבדוק את ההתנהלות הלקויה של המשטרה בתיק.

להלן תגובת משטרת ישראל:
לאחרונה סוקר באמצעי התקשורת מכתבה של יעל גרינשפן , כפי שפורסם ברשת החברתית "פייסבוק" , בו היא מלינה על קולת העונש שנגזר על נהג שיכור , שדרס את אחותה - שחר גרינשפן והותירה משותקת ובסופו של הליך נדון לקנס זעום (בסך 1000 ₪) במסגרת עסקת טיעון שאושרה בבית המשפט.
 
נקדים ונאמר , כי אין ספק שמדובר בתאונת דרכים טראגית שנסיבותיה , כמו גם תוצאותיה , קשות ביותר  וליבנו עם המשפחה בצערה ובסבלה ואנו מחזקים את ידיה ומייחלים לבריאות הנפגעת . 
 
בתוך כך , מ"מ ר' אגף התנועה- תנ"צ רפי פלד הנחה את ר' מדור תביעות באגף התנועה- סנ"צ דן שני לערוך בדיקה מקיפה , הן בהיבט המקצועי והן המשפטי , בכל הנוגע לאופן הטיפול בתיק ע"י יחידת תביעות התנועה המשטרתית .  
 
לציין , כי בטרם אישר את עסקת הטיעון , קיבל בית המשפט לעיונו תסקיר קצין מבחן , שסקר את נסיבותיו האישיות של הנאשם ותמך בהסדר הטיעון , כמו גם העובדה שמדובר בנהג כבן 60 שבכל שנות נהיגתו עומדות לחובתו עבירת חניה אחת וברירת קנס , כך שעפ"י עסקת הטיעון שאושרה ע"י בית
המשפט , נדון הנהג ל- 600 שעות לתועלת הציבור בבית חולים לוינשטיין , שש שנות פסילה בפועל , מאסר על תנאי , פסילה על תנאי  וקנס . באשר לגובה  הקנס הכספי , הרי שזה נקבע ע"י בית המשפט . 
 
יחד עם זאת ועל אף שהבדיקה טרם הסתיימה ,  מצא לנכון ר' מדור תביעות של אגף התנועה , להנחות את לשכות התביעה בתחום התעבורה , לגלות רגישות יתרה במקרים מסוג זה ולשמוע את עמדת הקורבן ו/או משפחתו בטרם גיבוש עסקת טיעון  , על אף שהחוק אינו מחייב זאת בעבירות אלה .
___________________________________________________________

 
  

 

 
 


  

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים