סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
החל מהתאריך 6/1/11 מהירות הנסיעה המותרת בחלק מהכבישים - עולה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> החל מהתאריך 6/1/11 מהירות הנסיעה המותרת בחלק מהכבישים - עולה
6-1-11
גם מהירות הנסיעה בכביש 77 עולה ל-100 קמ"ש. בימים הקרובים תעלה גם מהירות הנסיעה בכביש 431 ל-110 קמ"ש
 
משרד התחבורה תיאם עם משטרת ישראל כי אכיפת המהירות בכבישים תהיה החל מחריגה של 10% מהמהירות המותרת 
 
החלטת שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, לעלות את מהירות הנסיעה בכבישים מהירים ל-110 קמ"ש מקבלת תוקף מעשי. החל מהיום (יום חמישי) ניתן לנסוע בכביש מספר 4 בין ראשון לציון לאשדוד, בקטע שבין מחלף אשדוד למחלף עין הקורא במהירות של 110 קמ"ש , במקום 100 קמ"ש עד כה.
 
בנוסף לכך מהיום ניתן גם לנסוע בכביש מספר 2 (כביש החוף) בקטע שבין מחלף אולגה לחיפה, במהירות של 100 קמ"ש, במקום 90 קמ"ש עד כה.
 
העלאת מהירות הנסיעה בכבישים אלה התאפשרה לאחר ששר התחבורה החליט לפני מספר שבועות לאמץ הנחיות חדשות לקביעת מהירות הנסיעה המרבית, המותרת בכבישי הארץ.
 
מהשבוע הבא תעלה גם מהירות הנסיעה בכביש מספר 1 מירושלים לתל אביב ל-110 קמ"ש, במקום 100 קמ"ש כיום. מדובר בקטע שבין מחלף לטרון ועד לקטע הכביש המשותף עם כביש מספר 6, סמוך למחלף בין שמן.
 
בנוסף לכך מהשבוע הבא תעלה גם מהירות הנסיעה בכביש מספר 5 בקטע שבין מחסום שער שומרון ועד צומת חרס ל-100 קמ"ש, במקום 90 קמ"ש כיום וכן בכביש 77 בקטע שבין צומת ישי לצומת המוביל, מ-90 קמ"ש כיום ל-100 קמ"ש.
 
השר כץ ציין כי העלאת המהירות הנסיעה בכביש 77 ל-100 קמ"ש התאפשרה בעקבות שדרוג הכביש על ידי החברה הלאומית לדרכים, בהשקעה של 220 מיליון שקל. לדבריו, בעתיד תיבחן אפשרות לעלות את המהירות ל-110 קמ"ש.
 
שר התחבורה מסר כי בימים הקרובים תעלה מהירות הנסיעה גם בכביש 431 בין מודיעין לראשון לציון ל-110 קמ"ש, במקום 100 קמ"ש כיום. מדובר בקטע הכביש שבין מחלף נס ציונה למחלף ענבה.
 
החברה הלאומית לדרכים (מע"צ לשעבר) החלה הבוקר בהחלפתם של התמרורים בכביש מספר 2 (כביש החוף) וכביש מספר 4 בקטעי הדרך בהם הועלתה המהירות. בימים הקרובים תחל החברה הלאומית לדרכים להציב תמרורים חדשים גם בשאר הכבישים בהם שונתה מהירות הנסיעה.
 
במהלך השבועות הקרובים יוחלט על הגדלת מהירות הנסיעה בעשרות כבישים עירוניים ובינעירוניים נוספים, בכל רחבי הארץ, זאת, בעקבות ההנחיות החדשות שגובשו על ידי צוות מקצועי של מהנדסי תנועה ובטיחות בדרכים מחברת "אמי מתום".
 
ההנחיות החדשות מאפשרות מחד נסיעה גבוהה יותר בכבישים בעלי רמת בטיחות גבוהה וזרימה מהירה של תנועה ומאידך מייעדת מהירות נמוכה יותר בכבישים מקומיים ואזוריים בעלי מאפיינים נמוכים יותר.
 
בחלק מהכבישים תחול ירידה במהירות הנסיעה המותרת וזאת בהתאם לתנאי הדרך, כמו למשל, בדרך נמיר בתל אביב תרד מהירות הנסיעה מ-80 ל-70 קמ"ש, בשדרות בין גוריון בבאר שבע תרד מהירות הנסיעה מ-60 ל-50 קמ"ש, וברחוב באזל בתל אביב תרד מהירות הנסיעה מ-50 ל-30 קמ"ש בלבד.
 
שר התחבורה הנחה את המפקח על התעבורה במשרדו לבצע מעקב ובקרה אחר ההנחיות החדשות ולהפיק את הלקחים הנדרשים. לדבריו, משרד התחבורה תיאם עם משטרת ישראל כי אכיפת המהירות בכבישים תהיה החל מחריגה של 10% מהמהירות המרבית המותרת.
 
שר התחבורה ציין כי קובעי המדיניות בארץ הסתפקו לאורך שנים רבות בכלים בסיסיים ופשוטים לצורך קביעת מהירויות הנסיעה "הסתיים העידן בו ניתן היה להסתפק במבנה הפשוט של מהירות הנסיעה בדרכים. רשת הכבישים בישראל התרחבה והשתכללה ומהירות הנסיעה בכבישים אלה צריכה לבטא את רמת הבטיחות ומידת השירות שהדרך מעניקה לתנועה" הוסיף כץ.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים