סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
מאתמול (3/4/11) מבצע "מוביל בטוח" – שמשמעותו הינה פעילות אכיפה והסברה להגברת הבטיחות בדרכים בקרב נהגי משאיות
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> מאתמול (3/4/11) מבצע "מוביל בטוח" – שמשמעותו הינה פעילות אכיפה והסברה להגברת הבטיחות בדרכים בקרב נהגי משאיות
4-4-11
במהלך המבצע יתקיימו פעילויות אכיפה והסברה נרחבות לנהגי משאיות בצמתים מרכזיים בכל רחבי הארץ.

במסגרת הפעילות האכיפתית יתקיימו בדיקות תקינות למשאיות ותקפות רישיונות לנהגי המשאיות ב- 49 צמתים מרכזיים ברחבי הארץ . משאיות שימצאו כי אינן תקינות יורדו  מהכביש או יישלחו לתיקון מידית. כמו כן ייבדקו שעות הנהיגה של נהגי המשאיות, ותיבדק אחריותם השילוחית של מעסיקי הנהגים.

במסגרת הפעילות ההסברתית יועלה קמפיין הסברתי ברדיו ויוצבו עמדות הסברה ורענון בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ, במטרה להגביר את המודעות של נהגי במשאיות לנהיגה בטוחה.

קמפיין הרדיו מתמקד בבעיית העייפות הגורמת להתנהגות כביש המובילה לתאונות דרכים בקרב נהגי המשאיות הנוהגים שעות רבות וארוכות מידי יום. התשדירים עוסקים גם בדרכי ההתמודדות עם בעיית העייפות (עצירה להתרעננות, שעות שינה מספיקות לפני הנסיעה, הפסקות מנוחה ועוד).

בשנת 2010 חלה ירידה של 10% במעורבות משאיות בתאונות דרכים וירידה של 18% במעורבותן בתאונות קטלניות, לעומת 2009.  הירידה במעורבות משאיות בתאונות דרכים בשנת 2010 התרחשה בשני סוגי הדרך אולם, במעורבותן בתאונות קטלניות חלה ירידה של 40% בתחום הבינעירוני לעומת עלייה של 30% בתחום העירוני.

זו השנה הרביעית שהרשות מקיימת את מבצע "מוביל בטוח". במבצע "מוביל בטוח" האחרון, שנערך באוקטובר מרץ 2010,  נבדקו 1,815 משאיות.  258 משאיות, המהוות 14.2% מסך המשאיות שנבדקו, הורדו מהכביש בשל ליקויים מחייבי תיקון. ב- 782 משאיות, המהוות 43.1% מסך המשאיות שנבדקו, נמצאו ליקויים מזעריים, ו- 775 משאיות, המהוות 42.7% מסך המשאיות שנבדקו, נמצאו תקינות.

 
 

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים