סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
לראשונה - מפעילי צ.מ.ה. יחויבו לעבור קורס כתנאי לקבלת רשיון
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> לראשונה - מפעילי צ.מ.ה. יחויבו לעבור קורס כתנאי לקבלת רשיון
בעקבות תקנה חדשה של שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.החל מ- 22 ביוני 2010 יחוייב לראשונה כל מפעיל חדש של רכב הנדסי או מכני לעבור קורס מיוחד בהפעלת הכלי ולקבל היתר מיוחד לנסיעה בו. ההיתר יירשם ברישיון הנהיגה של המפעיל.
 
עד כה מי שביקש להפעיל מכונה ניידת או כלי הנדסי נדרש לעבור הדרכה קצרה ולא פורמאלית על כלי העבודה, במסגרת החברה או המפעל שבה הועסק. כלים אלה כוללים בין השאר מלגזות, דחפורים, מחפרים, מפלסות, מכבשים, שופלים, משאיות כבדות להובלת עפר וכלים מכניים לסלילת כבישים.
 
שר התחבורה ציין כי המחסור במפעילי צ.מ.ה בעלי רישיון נהיגה מתאים גרם לכך שרבים מהעוסקים בתחום מפעילים כיום כלים מכנים כבדים, ללא היתר מתאים, כנדרש בתקנות התעבורה ומסכנים בכך את עצמם ואת הסובב אותם. הקורס החדש יאפשר למפעילים להרחיב את הידע שלהם על הכלים ההנדסיים ולהתמודד טוב יותר עם מצבי חרום אפשריים.
 
במסגרת התקנה החדשה יחוייב כל מפעיל מכונה ניידת לעבור קורס מיוחד בן 34 שעות, כתנאי לקבלת ההיתר. הקורס יכלול 10 שעות לימוד עיוניות ו- 24 שעות מעשיות שבהן ישתלמו המפעילים על הכלים השונים. בין הנושאים שילמדו:בטיחות בתעבורה, מבנה המכונה ומערכותיה, התנסות במצבי חרום, דיני תעבורה,נוהלי הפעלת רכבי צ.מ.ה, ביצוע עבודה בשטח, וסימון ותיחום אזורי עבודה.
 
בתום הקורס ידרשו התלמידים לעמוד בהצלחה במבחן עיוני ומעשי.כתנאי לקבלת הרישיון בקורס רשאי להשתתף כל מי שמחזיק ברישיון נהיגה לרכב פרטי או רישיון נהיגה לטרקטור שגילו   17 שנים לכל הפחות. הקורס הראשון למפעילי מכונות ניידות יפתח ב- 15 ביולי בביה"ס הדסה נעורים שליד כפר ויתקין.
 
יצויין כי מי שהפעיל מכונה ניידת לפי סוג רישיון הנהיגה (רישיון נהיגה לרכב פרטי או טרקטור עד 14 טון ורישיון למשאית עד 15 טון) יוכל להמשיך ולהפעיל את הכלי עד לחודש יוני 2012, לאחר מכן יחוייב לעבור קורס כתנאי לקבלת ההיתר.
 
יצויין כי חובת הקורס לא תחול על מי שהחזיק היתר על פי תקנת המעבר או בעל רישיון נהיגה למשא כבד לפני 22.6.2010.
 
בנוסף לכך יפתח קורס מדריכי מכונות ניידות. בקורס רשאי להשתתף כל מורה נהיגה לטרקטור בעל ותק של 5 שנים בהוראה שהפעיל "מכונה ניידת" במשך 5 שנים לפחות  וברישיון נהיגה למשאית או רכב משא כבד. או לחילופין קצין בטיחות בתעבורה שפיקח על חברה המפעילה מכוניות ניידות, במשך 5 שנים לפחות ומחזיק ברישיון נהיגה לרכב משא כבד.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים