סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
לראשונה - נתפסו ונעצרו נהגים שהשתתפו במרוצים פירטים ומסוכנים על כבישים ציבוריים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> לראשונה - נתפסו ונעצרו נהגים שהשתתפו במרוצים פירטים ומסוכנים על כבישים ציבוריים
5-4-11
לראשונה , עצרה היחידה המרכזית של אגף התנועה בתום חקירה סמויה ומתועדת , ארבעה נהגים בחשד כי השתתפו במרוץ מכוניות , תוך נהיגה פרועה ומהירה המסכנת את עוברי הדרך בכביש ציבורי וברכבים שבוצעו בהם עפ"י החשד שינויים טכניים ל"שיפור" הספקי המנוע בניגוד לחוק .
 
ראשיתה של הפרשה במידע שהתקבל ביחידה , לפיו – במספר קטעי כביש שונים במרכז הארץ נערכים בערבי שישי , מרוצי מכוניות מסוכנים במכוניות "משופרות" ובליווי רכבים נוספים בנתיבים המקבילים וכן בשולי הדרך של חברים הצופים במרוץ מקרוב .
 
ראוי להדגיש , כי בשל תנועה מהירה במיוחד של מספר רכבים במקביל , נמנעה היחידה מלבצע "מרדף" אחריהם או חסימה קשיחה העלולה לסכן את הנהגים ואת שאר משתמשי הדרך ולפיכך , הוחלט לערוך תיעוד סמוי לאורך הצירים ובהתאם לזיהוי הרכבים עפ"י לוחיות הרישוי , לזמן לחקירה את בעלי הרכבים ולעוצרם בגין העבירות המיוחסות .
 
עוד נציין , כי בוחן רכב מוסמך בחן את השינויים הטכנולוגים שבוצעו ברכבים אלה והנחה להשבית חלק מהרכבים ולחייבם לעבור מבחן רישוי (טסט) מחדש , בתום תיקון הליקויים והשינויים שבוצעו בניגוד לחוק .
 
בתום החקירה , נעצרו שני נהגים שהשתתפו במרוץ ואלה הובאו לדיון בבית המשפט שלום בת"א . השופט הורה על מעצר בית מלא למספר ימים , הפקדת רישיון הנהיגה ביחידת המשטרה ואף ערבות עצמית בס"ך 2000 ₪ , לא לפני שציין כי עצם העבירה  מסוכנות לשלום הציבור .
 
מנכ"ל אור ירוק , מר שמואל אבואב , ציין , כי : " מדובר בתופעה מסוכנת של הפיכת רכבים לכלי רצח בכביש , ע"י ביצוע שינויים לא חוקיים במבנה הרכב והמנוע ועריכת מרוצים באמצעותם , המסכנים הן את עצמם והן את כלל משתמשי הדרך "
 
מ"מ ר' אגף התנועה - תנ"צ רפי פלד , ציין: מדובר בסיכון חיים של ממש בו מתבצעת נהיגה בקלות דעת של האוחזים בהגה . אומנם ניתן להם רישיון נהיגה באופן חוקי , אולם אלה עושים בו שימוש עברייני המסכן חיי אדם ואנו לא נאפשר זאת !   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים