סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
לראשונה בישראל: משרד התחבורה אישר יבוא מכונית היברידית עם מנוע דיזל
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> לראשונה בישראל: משרד התחבורה אישר יבוא מכונית היברידית עם מנוע דיזל
15-12-10
משרד התחבורה אישר לראשונה בישראל יבוא רכב היברידי מתוצרת פג'ו המשלב מנוע דיזל ומנוע חשמלי.  
 
מדובר בפג'ו HURHC8-1P בעלת הנעה 4X4 בנפח מנוע של 2 ליטר והספק של 163 כ"ס. שילוב מנוע דיזל עם מנוע חשמלי מפחיתים באופן משמעותי את פליטת גזי החממה (CO2) ואת תצרוכת הדלק של כלי הרכב.
 
בנוסף לכך אישר משרד התחבורה לייבא לארץ שני דגמי רכב חשמליים מדגם פג'ו 1NZKZZ וסיטרואן NZKZZ1 בעלות 5 דלתות כל אחת והספק מנוע של KW35.
 
מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה, אבנר פלור ציין כי כלי הרכב החשמליים וההיברידים שאושרו עומדים בדרישות המחמירות של התקינה האירופאית. המכוניות הצפויות להגיע לישראל בימים הקרובים וישתמשו במערכות הטעינה הפרוסות במספר אתרים בארץ.
 
השר כץ ציין כי האישור שניתן לחברות פג'ו וסיטרואן ליבא לארץ כלי רכב חשמליים והיברידים מבוצע במסגרת מדיניות משרדו לעודד את שימוש בהנעות חלופיות לכלי רכב, במטרה לצמצם את זיהום האויר ואת תצרוכת הדלק של כלי הרכב.
 
 עד כה אישר משרד התחבורה כעשרה דגמים של כלי רכב המונעים באמצעות חשמל או הנעה משולבת של חשמל ובנזין. מדובר בין השאר בדגמים של טויוטה, הונדה, לקסוס, שברולט, מרצדס, רנו ומיצובישי.
 
שר התחבורה הוסיף כי בקרוב צפוי משרד התחבורה לאשר דגמים נוספים של כלי רכב ובהם גם כלי רכב מתוצרת ניסן.
 
לאחרונה אישר השר כץ לחברת בטר פלייס לייבא לישראל 13 מכוניות חשמליות מסוג רנו FIUENCE. כמו כן אושר לחברת "קרסו" לייבא לארץ דגם אב טיפוס ראשון של רכב מסחרי מסוג קנגו.
 
כיום נעים בכבישי הארץ יותר מ- 10 אלפים כלי רכב היברידים וכ- 8 אלפים כלי רכב המונעים בגפ"מ.
במשרד התחבורה צופים כי במהלך השנה הבאה יגיעו לישראל דגמים נוספים של כלי רכב היברידיים וחשמליים.

   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים