סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
ליקויי בטיחות חמורים בכ-10% מכלי הרכב ללימוד נהיגה
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> ליקויי בטיחות חמורים בכ-10% מכלי הרכב ללימוד נהיגה
במסגרת ביקורת פתע שיזם שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, בשיתוף אגף התנועה של המשטרה ומחלקת חקירות מע"מ של רשות המסים פשטו פקחי של אגפי הרישוי והרכב במשרד התחבורה על עשרות כלי רכב להוראת נהיגה בארבעת המחוזות הראשיים  ללימוד נהיגה; חיפה, ירושלים, באר שבע וחולון.
 
מהנתונים מתברר כי מתוך 88 כלי רכב להוראת נהיגה שנבדקו התגלו ליקויים בטיחותיים חמורים ב- 8 כלי רכב, בהם שתי משאיות ושני אוטובוסים.
 
באחד מהאוטובוסים התגלה כי זמזם ההתראה של מערכת הבלמים אינו תקין וכי לאוטובוס לא היה כלל אישור להוראת נהיגה תקף. כמו כן נמצאו תקלות במערכת התאורה והתברר כי מספר המושבים הקיים באוטובוס ואינו תואם את המצוין ברשיון הרכב.
 
באוטובוס השני התגלו נזילות שמן חמורות, מחסור בחגורות בטיחות, כולל חגורות הנהג, וכן רשיון הפעלה לא תקף. באוטובוס גם לא היה שילוט להוראת נהיגה, כמתחייב מתקנות התעבורה.
 
בשתי משאיות ללימוד נהיגה התגלו בלמים לא תקינים, נזילות שמן מההגה ההידראולי, מחסור בחגורות בטיחות וצמיגים בלתי תקינים. באחד מכלי הרכב הפרטיים להוראות נהיגה התגלה כי דוושת הבלם של מורה הנהיגה אינה תקינה. ברכב אחר נמצא חופש מסוכן בתיבת ההגה.
במסגרת המבצע שנועד להגביר את הפיקוח על לימודי הנהיגה נבדקו גם טופסי לימוד הנהיגה של התלמידים, כרטיסי התלמיד, רשיונות נהיגה ורכב, רשיונות הוראה וביטוחים של כלי הרכב ללימוד נהיגה. פקחים של רשות המסים בדקו את ניהול הספרים ותקינות הרישומים הכספים של מורי הנהיגה.
 
מהממצאים עולה עוד כי בחלק מהמקרים מורי הנהיגה חרגו מהנוהלים ולימדו נהיגה ללא כרטיס תלמיד (רש"ל 18). במקרה אחד לא נמצא אישור הוראה לרכב, כמתחייב מהנוהלים. במקרה אחר התברר כי לרכב לא היה כלל ביטוח תקף.
 
השר כץ הודיע כי הוא רואה בחומרה את הממצאים שהתגלו והנחה את אגף הרכב לטפל במלוא החומרה בבתי ספר ומורי נהיגה שפעלו בניגוד לנהלים, כולל סגירה של בתי ספר ושלילה של רשיונות הוראה של מורה נהיגה שפעלו בניגוד לתקנות התעבורה.
 
שר התחבורה הוסיף כי משרדו ימשיך לפעול כנגד מורי הנהיגה הפועלים בניגוד לנוהלים. לדבריו, פקחים של אגפי הרישוי והרכב יבצעו בקרוב פעולות אכיפה נוספות כנגד מורים ובתי ספר לנהיגה הפועלים בניגוד לחוק.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים