סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים. 5% יותר הרוגים בתאונות דרכים בשנת 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד  |  נוהל 14 (מידע תעבורתי על נהגים) כפי שהוא היום, הוא בעיקר עול ואינו עונה על הדרישות  |  משתדרגים - מעתה, איגוד קציני הבטיחות בתעבורה גם ב"פייסבוק"  |  362 הרוגים בשנת 2017, 4% פחות מאשר בשנת 2016  |  


             
_________
 


        
 
לא דוממת את מנוע האוטובוס בחנייה ? תקבל קנס של 500 שקל !
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> לא דוממת את מנוע האוטובוס בחנייה ? תקבל קנס של 500 שקל !
לראשונה בישראל: פקחים עירוניים יוכלו להטיל קנסות על נהגי אוטובוס שלא ידוממו את מנוע האוטובוס בעת חנייה או המתנה לנוסעים בתחנות האוטובוסים.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ חתם היום על תקנה חדשה המאפשרת לפקחים עירוניים בכל הרשויות המקומיות בארץ להטיל קנס של 500 שקלים על נהג אוטובוס שלא ידומם את מנוע האוטובוס בעת חנייה. התקנה טעונה אישור של ועדת הכלכלה של הכנסת.
 
הפעלת מנוע של אוטובוס בזמן חנייה הוגדרה עד כה כעבירה של הזמנה לדין אולם לדברי השר כץ היא אינה נאכפת כלל כיום.  קביעת התקנה כעבירת קנס תאפשר לראשונה את אכיפתה על ידי פקחים עירוניים של הרשויות המקומיות.
 
הפעלת מנוע של אוטובוס בזמן חנייה פוגעת באיכות חייהם של התושבים, הנאלצים לנשום את אדי זיהום האויר הנפלט מהאוטובוסים בזמן חנייתם במקומות הסמוכים לאזורי מגורים.
 
יצויין כי על פי תקנה 72 א' לתקנות התעבורה חל איסור על הפעלת מנוע של אוטובוסים בזמן חנייה. התקנה מאפשרת הפעלת מנוע של אוטובוס בזמן חנייה למשך 10 דקות לכל היותר, לפני העלאת נוסעים לאוטובוס או במקומות שאינם מאוכלסים.
 

 

 
 


  

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים