סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
כמחצית מכלי הרכב הפלשתינאים שנבדקו בשטחי יו"ש התגלו עם ליקויי בטיחות חמורים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון (המשך 4) >> כמחצית מכלי הרכב הפלשתינאים שנבדקו בשטחי יו"ש התגלו עם ליקויי בטיחות חמורים
11-7-12
ניידות הבטיחות של אגף הרכב במסגרת עבודתם השיגרתית ערכו בדיקות של כלי רכב פלשתינאים בשטחי יהודה ושומרון הנמצאים באחריות מנהלית של הרשות הפלשתינאית. מהנתונים מתברר כי מתוך 88 כלי רכב שנבדקו, הורדו מהכביש 43 כלי רכב בשל ליקויי בטיחות חמורים. כלי רכב אחד הורד בגרירה, לאחר שהתברר כי הבלמים ברכב כלל לא פעלו. בבדיקה מעמיקה יותר הסתבר כי נוזל הבלמים היה ריק ורפידות הבלמים פורקו מהרכב.
 
עוד עולה מבדיקת הניידות כי בישראל עצמה, כ- 13% מכלי הרכב שנבדקו במחצית הראשונה של שנת 2012 על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה, הורדו מהכביש בשל ליקויים בטיחותיים חמורים. מדובר בירידה של 35% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
 
במסגרת מאמצי משרד התחבורה לאתר כלי רכב עם ליקויי בטיחות, נערכו ב- 6 החודשים הראשונים של שנת 2012 בדיקות בכ- 25 אלף  כלי רכב. ב- 3200 מהם התגלו ליקויי בטיחות חמורים ובעליהם נדרשו לתקן לאלתר את הליקויים. 66 מכלי הרכב הורדו מהכביש בגרירה.
 
מנתוני אגף הרכב עולה עוד כי ב- 6 החודשים הראשונים של שנת 2012, נשקלו 18 אלף ו- 600 משאיות וכלי רכב כבדים, מתוכם התגלו כ- 480 משאיות שהובילו בעומס יתר של עד 10% מעל המותר וכ- 320 משאיות הובילו בעומס יתר של עד 25% מעל המותר. כ- 90% מהמשאיות נמצאו ללא משקל עודף כלל.
 
שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הורה בתחילת השנה לאנשי משרדו להגביר משמעותית את בדיקות התקינות בדרכים וליזום מבצעים לאורך כל השנה. כמו כן הנחה השר כץ להעלות את מודעות הציבור לטיפול נכון בכלי הרכב. 


 
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים