סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
ירידה של 21% בהיפגעות רוכבי אופניים
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> ירידה של 21% בהיפגעות רוכבי אופניים
פורסם ע"י " נקודת תצפית"  - עלון יח' המחקר  והמידע של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
 
בשנים 2005-2009 נהרגו בתאונות דרכים 14 רוכבי אופניים בממוצע בשנה, המהווים כ- 3% מסך כל ההרוגים בתאונות דרכים. בשנה האחרונה (2009) נפגעו 362 רוכבי אופניים בתאונות דרכים- ירידה של 21% לעומת 2008.
  רובם המכריע (90%) של הנפגעים רוכבי האופניים הם תוצאה של תאונות דרכים המתרחשות בערים, אך מספר רוכבי האופניים ההרוגים גבוה יותר בכבישים הבינעירוניים, וזאת בשל עוצמת הפגיעה הגבוהה בסוג דרך זה.
עוד עולה כי רוב תאונות הדרכים בהן היו מעורבים רוכבי אופניים היו מסוג "התנגשות חזית אל צד", וכי הגורם העיקרי לתאונות דרכים שבהן נפגעים רוכבי אופניים הוא עבירה של הנהג הפוגע (53%).
קבוצות הגיל הפגיעות ביותר בקרב רוכבי אופניים הן הילדים והנוער (גילאי 5-19). ככל שעולים בגיל כך קטן הסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים כרוכב אופניים.
כמעט 60% מרוכבי האופניים שאושפזו בבתי חולים כתוצאה מתאונות דרכים סבלו מפגיעות באזור הראש, הפנים והצוואר- ניתן לשער שחבישת קסדה הייתה מפחיתה את הפגיעה באזורי גוף אלו. נתון זה עולה בקנה אחד עם העובדה שעל פי סקר תצפיות שנערך בשנת 2009 במימון הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי רק 21% מרוכבי האופניים חובשים קסדות. נשים חובשות יותר מגברים, חילוניים יותר מדתיים ובני נוער בני 12-17 ומבוגרים מעל גיל 50 בולטים בשיעורי החבישה הנמוכים.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים