סיוע למעסיקים באיוש קציני בטיחות  |  הטבה לחברי האיגוד-השתלמות מקצועית בנושא אבטחת מטענים בעלות מופחתת  |  איגוד קציני הבטיחות בתעבורה מברך את השרה מרב מיכאלי ומאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כשרת התחבורה  |  הצעה לספקים המעוניינים להציג מוצריהם ו/או שרותיהם בפני ציבור קציני הבטיחות  |  היכנסו גם לדף הפייסבוק של האיגוד  |               
_________
 

  

        
 
יותר מ-5000 מכוניות ישנות נגרטו בתוך 5 חודשים בלבד
דף הבית >> ארכיוני האתר >> ארכיון חדשות >> יותר מ-5000 מכוניות ישנות נגרטו בתוך 5 חודשים בלבד
הצלחה לתוכנית הגריטה. למעלה מ- 5000 מכוניות ישנות נגרטו בישראל מאז יצאה לדרך התוכנית להורדת כלי רכב מהכבישים לפני כחמישה חודשים.  
 
במסגרת תוכנית הגריטה יכול כל בעל רכב ישן משנת יצור 1990 ומטה למסור את רכבו למגרש גריטה מיוחד ולקבל פיצוי של 3000 שקל עבור הרכב ממשרד התחבורה. בנוסף לכך מקבל בעל הרכב החזר של החלק היחסי של אגרת הרכב שנותר עד למועד פקיעת הרשיון.
 
לפני מספר חודשים החליט השר כץ להרחיב את תוכנית הגריטה ולכלול בה גם כלי רכב בני 15 שנה ויותר שהורדו מהכביש על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה או על ידי בוחן תנועה של המשטרה. עד כה נגרטו 50 כלי רכב שהורדו מהכביש על ידי ניידות הבטיחות.
 
לאחרונה הוחלט לשגר הזמנות אישיות לכל אחד מ- 30 אלף בעלי מכוניות ישנות למסור את רכבם למגרש גריטה ולקבל תמורתו 3000 שקלים במזומן. בעקבות הפנייה הוכפל מספר הפונים היומי למגרשי הגריטה. ממוצע הגריטה עומד כיום על 250 כלי רכב בשבוע.כיום פועלים ברחבי הארץ חמישה מגרשי גריטה באשדוד, פתח תקוה, ירושלים, קרית אתא וחצור הגלילית.
 
שר התחבורה ציין כי לתוכנית הגריטה יש יתרונות רבים מעבר לתועלות הכלכליות שלה והיא נועדה לעודד בעלי רכב להוריד מהכביש מכוניות מזהמות ופחות בטיחותיות לנסיעה."ההזמנה האישית לבעלי רכב ישנים לגרוט את רכבם היא חלק מהאצת התוכנית להוריד מהכביש מכוניות ישנות, הבטוחות פחות לנסיעה וגורמות לזיהום אוויר" הוסיף כץ.
 
מנתוני משרד התחבורה מתברר כי  37% מהמכוניות שנגרטו הן מסוג סובארו, 11.5% מסוג מיצובישי, 7.5% מסוג דייהטסו, 7.8% מסוג סוזוקי, 6.3% מסוג אופל, 5.6% מסוג פג'ו ו- 4.2% מסוג רנו. כ- 65% מכלי הרכב שנגרטו הם מהשנים 1989 – 1981 ו- 33% הם משנת 1990.
   


   


  


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
   חזור למעלה כל הזכויות שמורות לאיגוד קציני בטיחות מקצועיים בתעבורה   טל: 03-6390149   פקס: 03-6872214
 
לייבסיטי - בניית אתרים